Meble ogrodowe jesienią

Jesień dla wielu osób oznacza konieczność uprzątnięcia ogrodu czy tarasu, schowanie mebli ogrodowych i zamknięcie sezonu ogródkowego do kolejnej wiosny. My przekonujemy, że jesień w ogrodzie może być wspaniała, dodatkowo sprzyjają jej wysokie temperatury. Aby móc cieszyć się pięknem polskiej jesieni warto wybrać odpowiednie meble ogrodowe. Jakie?

Skorzystaj z licznych wyprzedaży posezonowych!

Koniec sezonu letniego to idealna pora na… zmianę mebli ogrodowych! W sklepach topowych producentów mebli grodowych znajdziemy obecnie wiele interesujących wyprzedaży i rabatów. Meble ogrodowe jakie wybrać? Z pewnością szukajmy produktów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury, wilgoć. Doskonałym ruchem będzie wybór mebli technorattanowych.
Technorattan znany jest Polakom od dawna. Początkowo miał on być naturalną odpowiedzią na meble rattanowe. Dzisiaj stanowi jeden z najchętniej wybieranych produktów do ogrodów. Technorattan jest tworzywem o syntetycznym pochodzeniu, przez co możliwe stało się zabezpieczenie mebla przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Ze względu na nieporowatą strukturę mebel taki nie chłonie brudu czy wilgoci. Jego czyszczenie polega wyłącznie na przetarciu powierzchni z kurzu.
Drugą opcją są meble aluminiowe, których cechą charakterystyczną jest bardzo niska waga. Dodatkowo są one malowane proszkowo, dzięki czemu mamy gwarancję, że mebel nie będzie podatny na pojawianie się rdzy.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe jesienią?

Dokonując wyprzedażowych zakupów warto rozejrzeć się także za pokrowcami na meble ogrodowe – znajdziemy je u topowych producentów. Dobrej jakości pokrowiec tworzony jest z tkaniny poliestrowej, dodatkowo wzmocnionej poliuretanem. Takie zestawienie sprawia, że wilgoć zatrzymuje się na zewnątrz, a proces kondensacji wilgoci na powierzchni mebla jest zahamowany.