Materac piankowy czy sprężynowy – który lepiej zapewni odpowiednie warunki dla zdrowego snu?

Od zawsze wybór materaca wielu osobom przynosi kłopot i spore dylematy. Największy dylemat zawsze jest pomiędzy tym, czy wybrać materac piankowy czy sprężynowy. Wychodząc wszystkim osobom naprzeciw przedstawimy różnice w tych dwóch materacach i może to one pozwolą na odpowiednie podjęcie decyzji.

 

Materac piankowy czy sprężynowy – co je różni?

Pomiędzy tymi dwoma rodzajami są różnice i każdy jest zbudowany nieco inaczej. Materac piankowy posiada warstwy różnych pianek. Mają one na celu stworzenie odpowiedniego podparcia dla całego ciała, mają zadbać o termoizolację oraz mają zagwarantować wygodę. Natomiast materac sprężynowy jest odporny na odkształcenie dzięki zastosowaniu odpowiednich sprężyn oraz zapewniają one bardzo dużą elastyczność. Na tym etapie indywidualnie trzeba sobie określić, co w końcowym efekcie jest dla nas samych najważniejsze.

 

Czy któryś z tych materacy jest lepszy?

Nie można powiedzieć, czy materac piankowy czy sprężynowy jest lepszy, ponieważ nie chodzi tutaj o to. Jak zostało to wyżej opisane – każdy z tych materacy spełnia nieco inne funkcje, każdy z nich występuje w co najmniej kilku różnych wersjach z różnym wypełnieniem, dlatego najlepiej pójść do sklepu, sprawdzić, jak leży się na każdym z takich materacy i wybrać taki, na którym można czuć się lepiej i wygodniej. Tylko wtedy i w taki sposób zadbamy sobie o zdrowy sen.

 

Wybór materaca to dość trudna decyzja, więc warto sobie wybrać dla siebie odpowiednie możliwości, dzięki którym będzie można sobie wypocząć i zrelaksować się.