łóżko oparte na ramie – co warto o nim wiedzieć?

Łóżka oparte na ramie wracają do mod y -głównie z powodu tworzenia ich z drewna, materiału niezwykle cenionego w stolarstwie i budownictwie. Czy łóżko drewniane sprawdzi się w każdym pomieszczeniu? Jak dobrać do niego odpowiedni materac? Poniżej kilka wskazówek!

Łóżka drewniane są obecnie najpopularniejszymi w Polsce – kupujemy je do sypialni małżeńskich, pokojów dziecięcych, są również chętnie wykorzystywane w pensjonatach i hotelach. Łóżka drewniane posiadają solidną ramę, na której opiera się cała konstrukcja. Rama ma określone wymiary i na ich podstawie powinno dobierać się materac. Rama odznacza się niewielką elastycznością – dzięki temu łóżko będzie odporne na uszkodzenia nawet pod wpływem dużego ciężaru.

Jakie drewno wykorzystuje się w stolarce?

Łóżka drewniane są tworzone w Polsce najczęściej z drewna bukowego i sosnowego. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się drewno dębowe oraz klonowe, są one jednak droższe. Niektórzy klienci poszukują mebli tworzonych z drewna egzotycznego, np. palisandru.
Drewno jest odpowiednio przygotowywane do obróbki – początkowo musi być ono idealnie wysuszone. W przypadku wilgoci możliwe jest stopniowe gnicie tego materiału. Po obróbce drewna często stosuje się również lakiery i bejce – ich zadanie polega na zamknięciu dostępu do wnętrza drewna.