Łóżko do mieszkania blokowego

Wybór łóżka do pomieszczenia w lokum blokowym może okazać się dużym problemem – przede wszystkim ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Projektanci mebli i producenci oferują jednak tak duży wybór konkretnych modeli, że szybkie podjęcie decyzji jest praktycznie niemożliwe! Jak kupować łóżko do mieszkania z głową?

Wymiary łóżka – łóżko na wymiar

Podstawą jest wymierzenie pomieszczenia i określenie, jakie wymiary powinno być łóżko. Oczywiście musimy wziąć także pod uwagę to, czy dany model ma być dedykowany dla jednej czy dla dwóch osób. W przypadku konkretnych produktów producenci oferują standardowe wymiary (długość 200 cm, szerokość od 120 do 200 cm). Jeśli jednak potrzebujemy łóżka na konkretny wymiar z pewnością znajdziemy producenta, który podejmie się tego zadania. Niestety, na taki model na zamówienie przyjdzie nam nieco dłużej zaczekać.
Producenci dbają także o funkcjonalne dodatki – łóżka wyposażone są w dodatkowe komory na pościel, jak tapicerowane zagłówki czy półautomatyczne stelaże.
Jakie materiały powinniśmy brać pod uwagę? łóżka zasadniczo tworzone są z litego drewna lub też płyt meblowych. Materiały te różnią się od siebie zarówno odpornością na uszkodzenia, jak i wnikanie brudu. Materiały te różni również cena – lite drewno jest zdecydowanie droższe. Ostateczny wybór należy jednak do nas.
Źródło: visby.pl.