Łatwiej jest przez internet

Bez względu na to czy będziesz rozliczał tylko siebie czy również swoich pracowników warto zaopatrzyć się w darmowy program PIT. Dzięki niemu ułatwimy sobie całe zadanie i będziemy mieli spokojną głowę.

Spróbuj drogą elektroniczną

Od wielu już lat zachęca się wszystkich, aby rozliczali się z fiskusem przez internet i nie ma się temu co dziwić, ponieważ jest to szybki i łatwy sposób, a dodatkowo unikamy też wielu problemów, na które jesteśmy narażeni wypełniając formularze w tradycyjny sposób. Obsługa takiego programu jest bardzo prosta i nie musimy właściwie posiadać żadnej wiedzy na temat samych rozliczeń, ulg czy innych kwestii. Trzeba właściwie tylko wpisać odpowiednie dane i liczby w odpowiednie rubryki, wysłać deklarację oraz poczekać na potwierdzenie jej złożenia, aby mieć pewność, że zostanie zweryfikowana.

Bramka dla płatników czeka

Trzeba też wiedzieć, że od tego roku część płatników będzie już zobowiązana do składania deklaracji drogą elektroniczną. Chodzi tutaj mianowicie głównie o pracodawców, którzy rozliczać będą powyżej pięciu podatników. Właśnie w ich przypadku PIT 11 będzie mógł być przesłany tylko drogą elektroniczną. Pozostali będą mogli przesłać deklarację tak, jak im wygodnie. Będą mieli jednak mniej czasu o cały miesiąc, jeżeli zdecydują się na przekazanie deklaracji w formie tradycyjnej, drukowanej. Dla tych, którzy wybiorą internet uruchomiony został już specjalny system pod nazwą „bramka dla płatników”.
Warto ułatwiać sobie życia, a zwłaszcza takie obowiązki, za którymi wcale nie przepadamy. Dzisiaj jest na to wiele metod.