Lakier samochodowy w sprayu – co powinieneś wiedzieć?

W celu redukcji kosztów naprawy bądź renowacji samochodu, wielu kierowców decyduje się na samodzielne przeprowadzenie drobnych napraw blacharsko-lakierniczych. Mówi się, że dla chcącego nic trudnego, jednak same chęci nie wystarczą – potrzebna jest jeszcze odpowiednia wiedza. Poniżej przybliżamy tematykę lakierów samochodowych w sprayu.

Rodzaje lakierów w sprayu

Na wstępie warto przybliżyć tematykę rodzajów lakierów samochodowych w sprayu, które są ogólnodostępne w specjalistycznych punktach. Najczęściej spotykane są lakiery akrylowe i na bazie żywicy syntetycznej.
Lakiery akrylowe są dość kosztowne, jednak ze względu na swoją charakterystykę idealnie nadają się do stosowania nawet przez osoby bez większego doświadczenia. W porównaniu ze swoimi syntetycznymi odpowiednikami, akryle schną znacznie szybciej, a nakładanie kolejnej warstwy lakieru może nastąpić w dowolnym momencie. Nie ulega wątpliwości, że ten rodzaj lakieru zapewnia bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne i jest odporny na żółknięcie, co ma niebagatelne znaczenie, zwłaszcza gdy kolorem bazowym ma być odcień bieli
Lakier na bazie żywicy syntetycznej może być z powodzeniem stosowany nie tylko na metalowych elementach karoserii, ale także na powierzchniach z tworzywa sztucznego. Ten rodzaj lakieru cechuje duża zdolność do wypełniania i pokrywania, oraz wysoki stopień połysku.

Lakier samochodowy w sprayu – użycie

Choć zasada użycia lakieru w sprayu wydaje się być banalnie łatwa, w praktyce okazuje się, że trzeba pamiętać o wielu rzeczach.
Po pierwsze – temperatura. Puszka nie powinna być ani zbyt ciepła, ani zbyt zimna. Optymalna będzie temperatura pokojowa, czyli około 20 stopni.
Po drugie – przygotowanie. Lakier samochodowy w sprayu musi być dokładnie rozrobiony, a w tym celu należy wstrząsać puszkę przez około 2 minuty. Przed rozpoczęciem lakierowania, warto wykonać test nanosząc farbę na kawałek tektury,
Po trzecie – nanoszenie. Lakierowanie powinno być przeprowadzane przy zachowaniu odpowiedniej odległości puszki od obiektu. Optymalna wartość to 25 – 30 cm.
Profesjonalny lakier samochodowy w sprayu znaleźć można w ofercie sklepu Lakiery24.com