Krzesło, które będzie wspierać zdrowie Twojego kręgosłupa!

Każdego dnia nasz kręgosłup musi mierzyć się z licznymi obciążeniami. Poza utrzymywaniem naszego ciała w pozycji stojącej każdego dnia dźwigamy ciężkie przedmioty, schylamy się. Wszystko to wpływa na zdrowie kręgosłupa oraz mięśni go okalających. Aby lepiej dbać o nasze zdrowie zadbajmy o to, aby podczas siedzenia nasze ciało było w odpowiedniej pozycji, a kręgosłup miał podparcie. Jakie krzesła wybierać?

Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich!

Szukając krzeseł do mieszkania czy domu zazwyczaj kierujemy się ceną i estetyką danego produktu. Interesuje nas to, czy będzie pasował do wystroju naszego wnętrza. Niewielu z nas zastanawia się, jaki wpływ na nasze zdrowie będzie miał wybrany fotel. A problem jest naprawdę duży – wielu producentów nie zwraca uwagi na to, jak profilowane są ich krzesła czy fotele. Zamiast tego promują produkty inspirowane stylem skandynawskim, obecnie bardzo modnym. Niestety, wiele takich produktów bardzo szybko się psuje, koślawi, a dodatkowo powoduje ból w kręgosłupie poprzez złe podparcie dla pleców. Jak tego uniknąć?
Najlepszym sposobem na to, aby kupić produkt spełniający nasze oczekiwania, jest przyjrzenie się mu z bliska. Zwracajmy uwagę na konstrukcję: oparcie powinno być lekko odchylone, aby móc przybrać wygodną pozycję. W przypadku krzeseł i foteli biurowych istnieje zazwyczaj możliwość regulowania zarówno odchylenia oparcia, jak i wysokości samego siedziska – piszą specjaliści ze sklepu internetowego krzesloteka.pl.

Modnie, ale i wygodnie!

Wielką popularnością cieszą się w ostatnich latach inspirowane krzesła tapicerowane – doskonale oddają one klimat szalonych lat 60. i 70. Dodatkowo krzesła takie są odpowiednio profilowane i posiadają stabilną konstrukcję, która zapewnia podparcie dla kręgosłupa i wygodę podczas długiego siedzenia.