Komplet sztućców – jaki wybrać?

 

Nasz domowy stół to miejsce, gdzie spotykamy się w gronie bliskich, możemy spędzić wspólnie czas przy doskonałych posiłkach. Aby jednak móc jeść wygodnie konieczny jest odpowiedni komplet sztućców. Nowoczesne sztućce zachwycą nas pod wieloma względami – jaki zestaw wybrać, aby zawsze zdobił on nasz stół?

Komplet sztućców ze stali nierdzewnej

Nie ma wątpliwości, że jednymi z najchętniej wybieranych dzisiaj się sztućce ze stali nierdzewnej. Ten rodzaj sztućców zachwyca wyglądem, zaskakuje funkcjonalnością i podbija serca trwałością. Stal nierdzewna 18/10 jest tworzywem o wysokiej odporności na ścieranie, wilgoć czy korozję – na długie lata zachowuje doskonały wygląd i nie musimy obawiać się myć sztućców stalowych w zmywarkach. Dodatkowo stal nie odkształca się, zachowuje oryginalny kształt i formę. Warto wspomnieć, że stal nierdzewna tego typu jest chętnie wykorzystywana w naszych kuchniach – poza sztućcami jest ona materiałem, z którego tworzy się wysokiej jakości garnki stalowe kuchenne.

Komplet sztućców powinien być odpowiednio profilowany i wyważony – dzięki temu widelce czy noże nie tylko stabilnie leżą w dłoni, ale też pozwalają na wygodne jedzenie. Komplet sztućców jest również pięknie zdobiony – co roku projektanci proponują nam nowe wzory i projekty, które zachwycają detalami. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj komplety inspirowane wzornictwem skandynawskim: posiadają one proste linie, nieco wydłużone trzonki, nierzadko również frezy.

Grawerowanie sztućców – idealny pomysł na prezent

Chcąc jeszcze bardziej spersonalizować nasze domowe sztućce warto wybrać usługę grawerowania. Grawer może być związany z naszymi inicjałami czy też pierwszymi literami imion i nazwiskiem. Topowi producenci dają wiele możliwości związanych z grawerem – np. wybór czcionki. Usługa ta zazwyczaj jest bezpłatna.