Kącik zabawowy dla Twojego dziecka

Pokój dziecięcy to pomieszczeni, w którym maluch spędza sporo czasu – nie tylko podczas snu, ale również zabawy czy nauki. Jego aranżacja powinna więc być wyjątkowa. Wiadomo, że pierwsze lata życia każdego dziecka to czas poświęcony na zabawę, podczas której maluch poznaje świat oraz zdobywa potrzebą wiedzę. Kącik zabaw powinien więc być miejscem, które pozwoli na bezpieczną oraz kreatywną zabawę.

Wyposażenie bawialni

Doskonała bawialnia to taka, która umożliwi wypoczynek, edukację oraz zabawę. Można zatem podzielić kącik na poszczególne strefy. Nie może w nim zabraknąć: stolika, krzeseł, skrzynek z zabawkami oraz tablicy. Jeśli metraż pokoju jest duży można zakupić mały domek ze zjeżdżalnią.
Ściana przy, której znajduje się bawialnia może być pokryta fototapetą ulubionej bajki – jest to doskonały efekt na urozmaicenie wnętrza.
Ponadto oprócz kącika zabaw w całym pokoju można zastosować naklejki bohaterów z bajki, które umieścić warto na meblach. Łóżka drewniane warto przykryć pościelą z motywem bajkowym, okna natomiast mogą przysłonić zasłony z Kubusiem Puchatkiem lub Pingwinami z Madagaskaru.