Jakie zadania stoją przed ogrodzeniami budowlanymi?

Ogrodzenia budowlane są narzędziem niezbędnym na wszelkich placach budowy, miejscach rozbiórki budynków i wielu innych. Wśród wielu rodzajów ogrodzeń zasadniczo wyróżnia się trzy główne: ażurowe (z prześwitami), pokryte plandeką oraz pełne.

To, który rodzaj wybierze deweloper czy kierownik budowy jest kwestią indywidualną. Ogrodzenia służą przede wszystkim do odgrodzenia placu budowy przed ciekawskimi spojrzeniami oraz przed osobami nieupoważnionymi. Dzięki nim możliwe jest zachowanie bezpieczeństwa.

Parametry techniczne ogrodzenia

Ogrodzenia budowlane muszą spełniać konkretne wymagania. Przede wszystkim są one tworzone na konkretny wymiar. Zazwyczaj ich wysokość przekracza dwa metry, szerokość to ponad 180 cm. Bez względu na rodzaj ogrodzenia umożliwiają one dopasowanie do bramy wjazdowej na teren budowy. Wiele z nich posiada opcje dodatkowe: furki, bramy, drut kolczasty, wysięgniki do drutu. Wysokiej jakości ogrodzenie odznacza się solidną budową – oznacza to, że zarówno płyta zabudowanego ogrodzenia, jak i jego konstrukcja wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej wykorzystywane to blacha, aluminium, stal. Muszą być one odporne na działanie wilgoci oraz zmiennych warunków atmosferycznych.