Jakie poduszki znajdują się w hotelach?

Wybierając poduszki do hotelu należy wziąć pod uwagę, że każdy gość może preferować inny model, wielkość czy kształt. Aby zadowolić jak najszersze grono klientów należy znaleźć taki model, aby odpowiadał jak największej liczbie gości. Ich komfortowy sen będzie miał bowiem kluczowe znaczenie dla opinii na temat Twojego obiektu hotelowego. Jak wybrać idealną poduszkę do hotelu?

Jak wybrać odpowiednie wypełnienie poduszki?

Wypełnienie poduszki może być dwojakie: naturalne lub syntetyczne. W przypadku wsadów naturalnych można spotkać przede wszystkim te wykonane z puchu lub pierza. Charakteryzują się one dobrą sprężystością i przewiewnością. Często jednak zdarza się, że klienci są uczuleni na tego typu materiały. Dlatego warto wziąć to pod uwagę kompletując wyposażenie hotelowej sypialni. Poduszki hotelowe z wypełnieniem syntetycznym cechują się wyjątkową trwałością, lekkością oraz prawidłową cyrkulacją powietrza. Mają znacznie lepsze właściwości antyalergiczne i są bezpieczne dla osób ze skórą wrażliwą. Szczególnie istotne dla obiektów hotelowych jest to, że można je prać. Zapewnia to nieskazitelną czystość poduszki dla każdego gościa.

Idealne poszycie poduszki hotelowej.

Najważniejszym elementem przy wyborze poszycia jest to, aby było ono delikatne, nie powodowało podrażnień i było bezpieczne dla skóry każdego gościa. Najchętniej wybieranym materiałem jest bawełna, ponieważ posiada ona szereg prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim posiada właściwości antyalergiczne oraz zapobiega poceniu się skóry. Jako poszycie poduszki wykorzystuje się także mikrofibrę. Jest ona lubiana przez klientów ze względu na to, że tkanina ta jest wyjątkowo miękka i przyjemna w dotyku. Niezależnie od tego jaką tkaninę wybierzesz, upewnij się, aby gramatura materiału posiadała wartości w okolicach 120gr/m2-160 gr/m2. Gwarantuje to, że poduszka będzie trwała  i jednocześnie przyjemna w kontakcie ze skórą. Gęsto utkana nitka zapobiegnie także wydostawaniu się wypełnienia na zewnątrz.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar poduszki hotelowej?

Wybierając poduszkę do hotelu istotny jest nie tylko materiał, z jakiego jest wykonana, ale także jej rozmiar. Jeden gość może preferować poduszkę dużą, a inny mniejszą. W branży hotelowej najczęściej postępuje się w ten sposób, że na duże, małżeńskie łóżko wybiera się poduszkę dużą o wymiarach 70×80 cm, a na mniejsze łóżka poduszki mniejsze, np. 50×60 cm, 50×70 cm lub 40×40 cm. Idealnym rozwiązaniem, które podoba się większości gości jest zastosowanie tzw „pillow menu”. Polega ono na tym, że na łóżko kładzie się klika poduszek o różnym rozmiarze i różnym stopniu twardości tak, aby gość mógł sam wybrać sobie najbardziej odpowiednią dla niego.

Czym kierować się podczas wyboru idealnej poduszki?

Wybór idealnego modelu nie jest prostą sprawą. Na rynku znajduje się szeroki wybór produktów, które różnią się między sobą m. in. rozmiarem, rodzajem wypełnienia czy rodzajem poszycia. Niezależnie od tego co wybierzesz, staraj się, aby był to produkt najwyższej jakości. Pozwoli Ci to na znaczną oszczędność pieniędzy, ponieważ nie będziesz musiał często ich zmieniać. Zadbaj również, aby były one starannie i estetycznie wykonane. Na takie detale goście często zwracają uwagę.

Jeśli nadal nie wiesz na co się zdecydować, odwiedź naszą stronę https://agmar-tekstylia.pl/, gdzie znajdziesz szeroki wybór poduszek hotelowych.