Jakie łóżko wybrać do sypialni? Łóżko wysokie, łóżko z dodatkowymi komorami, łóżko z zagłówkiem

Na poszukiwania idealnego łóżka zazwyczaj dajemy sobie kilka dni – niestety, ilość ofert w sklepach meblowych sprawia, że kilka dni zamienia się nierzadko w kilka tygodni! Jak znaleźć łóżko dopasowane do naszych potrzeb, aby nie spustoszyło naszego portfela i faktycznie było wygodne?

Jakie wymiary?

Z pewnością podstawą są wymiary łóżka i to, z jakiego materiału zostało ono wykonane. Dawniej producenci oferowali łóżka w dość ograniczonych rozmiarach – ich szerokość wynosiła 11, 120, 140, 160 lub 180 cm, długość była stała 0 200 cm. Szukając łóżka o nietypowych rozmiarach zazwyczaj musieliśmy je zamawiać, co znacząco mogło podnieść koszt zakupu. Obecnie możliwe jest wykonanie konkretnego modelu łóżka na dany wymiar bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów – opłaty dodatkowe nie są duże. Rozwiązanie wykonania łóżka na wymiar z pewnością przypadnie do gustu właścicielom lokali o licznych wnękach.
Łóżka wykonywane są najczęściej z litego drewna, odpowiednio spreparowanego i zabezpieczonego przed wnikaniem wilgoci, zabrudzeniami, uszkodzeniami i ścieraniem. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem drewna w Polsce jest sosna, dąb i buk. W zależności od potrzeby drewno może zostać również zabejcowane czy lakierowane.
Drugim, znacznie rzadziej wykorzystywanym materiałem są deski meblowe – są one tańsze, jednak znacznie mniej odporne na uszkodzenia czy ścieranie.

Łóżko wysokie najchętniej wybierane!

Dużym zainteresowaniem cieszy się łóżko wysokie – jest ono wykonywane na drewnianej ramie, dlatego konieczne jest zakupienie do niego dopasowanego materaca. Kupno tego typu łóżka pozwala na szerokie wykorzystanie powierzchni znajdującej się pod łóżkiem. Możemy wsunąć pod łóżko wysokie zakupione wcześniej pojemniki plastikowe i przechowywać w nich pościel, rzadko używane sprzęty, ubrania sezonowe – co tylko chcemy.