Jaki zegarek dla triathlonisty?

Triathlon to niezwykle wyczerpująca dyscyplina sportu. W jej skład wchodzą trzy elementy: pływanie, jazda na rowerze oraz bieg. Osoby uprawiające ten sport coraz częściej sięgają po urządzenia elektroniczne, które mogłoby im w tym pomóc. Jednym z takich urządzeń jest zegarek triathlonowy.

Jaki zegarek wybrać?

Smartwatche triathlonowe dostępne są w różnych kształtach. Wśród nich są okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Jednak największą popularnością cieszą się te kwadratowe. Przede wszystkim dlatego, iż najlepiej pokazują wszelkie parametry. Zegarek musi być także odpowiednio dobrany do wielkości ręki. Nie powinien on wystawać poza rękę. Dobrym rozwiązaniem jest także wybór zegarka z paskiem, a nie z bransoletką. Pasek jest bowiem mocniejszy.

Funkcje w zegarku dla triathlonisty

Dobry smartwatch triathlonowy musi także posiadać wiele przydatnych funkcji. Zegarek powinien wskazywać takie parametry jak odbyty dystans, czas, tętno, puls, bicie serca. Dodatkowo wyposażony powinien być w nawigację. To funkcje obowiązkowe. Jednak smartwatche triathlonowe często wyposażone są także w wiele innych zaawansowanych funkcji. Przykładem może być barometr, dzięki któremu zegarek pokazuje dane o zmieniającej się pogodzie. Dodatkowo smartwatch pokazywać powinien informacje o spalanych kaloriach, a także powinien posiadać funkcję planowania treningów. Oczywiście im bardziej zaawansowany zegarek tym więcej funkcji będzie posiadał. Wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. Wiele takich urządzeń posiada funkcję odtwarzania muzyki co może uprzyjemniać trening.

Cena smartwatchy

Ceny tego typu urządzeń są różne. Wszystko zależy od tego jakie posiadają funkcję i jakie parametry są w stanie wskazywać. Im bardziej zaawansowany zegarek tym jego cena jest oczywiście wyższa. Na cenę wpływa także tworzywo, z którego wykonana jest obudowa zegarka. To jaki zegarek powinno się wybrać zależy od indywidualnych potrzeb. Ważne jest jednak, aby było to urządzenie dobrej jakości. Dzięki temu będzie można cieszyć się z jego użytkowaniem przez naprawdę długi czas. Dlatego wybierając smartwatch to właśnie jego jakość powinno brać się pod uwagę przede wszystkim, a nie wyłącznie jego cenę.

Smartwatche do biegania znajdziesz w ofercie Watchbook.pl