Jaki materac dla dziecka?

Wybór materaca i łóżka dla dziecka to spore utrapienie dla rodziców – chcą oni jednocześnie produktów funkcjonalnych, trwałych, ale i takich, które nie zrujnują ich portfela. Jakie rozwiązania okażą najlepsze? W przypadku dziecka w wieku przedszkolnym optymalnym rozwiązaniem jest łóżko oparte na ramie oraz dopasowany do niego materac!

Materac – na zdrowy sen!

Wybór materacy na polskim rynku jest olbrzymi: dostępne są modele sprężynowe, piankowe, warstwowe, z dodatkową warstwą termoplastyczną. W przypadku dzieci warto poszukać materaca z dodatkową warstwą naturalnych włókien, np. kokosowych lub też trawą morską. Naturalne włókna pomogą w lepszej cyrkulacji powietrza, zmniejszą też ryzyko odkładania się wilgoci wewnątrz materaca. Mniejsza ilość wilgoci wiąże się ze znacznie mniejszym stopniem drobnoustrojów i roztoczy w otoczeniu dziecka

Łóżko dla malucha

Rodzice zazwyczaj szukają łóżka, które będzie służyło przez lata – potrzebny jest materiał trwały, odporny na uszkodzenia. Największym zainteresowaniem cieszą się łóżka drewniane – są eleganckie, wygodne, odporne na zarysowania. Łóżko powinno być dłuższe niż wynosi wzrost dziecka – minimum to ok. 15-20 cm. kiedy chcemy, aby mebel służył dłużej należy kupić łóżko o długości 160-200 cm.