Jak zadaszyć taras, aby chronił nas przed słońcem?

Piękna pogoda zachęca nas do wychodzenia na taras czy do przydomowego ogrodu. Słońce, wysoka temperatura – czego więcej chcieć, aby odpocząć? Odpowiednio zaaranżowany taras pozwoli nam cieszyć się relaksem bez względu na pogodę. Nie musimy już planować dalekich podróży, aby odpocząć. Wystarczy postawić na odpowiednie meble, dodatki i… zadaszenie tarasu!

Znajdź swój styl!

Pierwszym krokiem do stworzenia miejsca wypoczynkowego jest zakupienie odpowiednich mebli. Warto rozejrzeć się w sklepach cenionych producentów, gdyż mogą nam oni zaproponować produkty najwyższej klasy w doskonałych cenach. Warto także zastanowić się, czy pragniemy, aby nasz taras urządzony był bardziej w stylu klasycznym czy też może bardziej nowocześnie. Do wyboru mamy meble technorattanowe, rattanowe, aluminiowe, meble modułowe oparte na aluminiowych stelażach. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jak ochronić się przed słońcem?

Metod na ochronę przed słońcem na tarasie jest wiele – do niedawna najczęściej stosowaną było wykorzystywanie parasoli ogrodowych. Te jednak dawały wyłącznie skrawek cienia i wymagały stałego ich poprawiania. Dzisiaj producenci proponują nam znacznie ciekawsze rozwiązanie na zadaszony taras. Są nimi tarasole, tworzone z wysokiej klasy materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne.

Piękna tarasola, która chroni i zdobi

Tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach, które są w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h. Wewnątrz konstrukcji znajdują się kanaliki odprowadzające wodę. Istotne jest także to, że tarasole mają dachu tworzone z różnych tworzyw. Najbardziej pożądanym dachem są zadaszenia lamelowe, tworzone z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. O położeniu lameli decyduje sam użytkownik.