Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Sezon letni powoli się kończy – to najlepszy moment na to, aby zastanowić się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Jeszcze do niedawna pozostawialiśmy nasze meble po prostu pod chmurką, w ogrodach. Dzisiaj wiemy, że takie zachowanie może przyczynić się do szybszej degradacji i zniszczenia mebli. Co zatem wybrać?

Czy wiesz, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Wśród najczęściej wymienianych metod na ochronę mebli ogrodowych do niedawna wymienialiśmy wynoszenie kompletów wypoczynkowych na strych, do piwnicy czy do garażu. Takie zachowanie mogło chronić meble wyłącznie połowicznie – w wymienionych miejscach były one narażone na działanie kurzu, wilgoci, osadzanie brudu. Zastanawiając się jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę warto przede wszystkim zaznajomić się z pokrowcami ogrodowymi. Nowoczesne pokrowce są jedną z najchętniej wybieranych opcji dzisiaj – są one tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, najczęściej z tkanin poliestrowych. Dzięki producentom pokrowców nie musimy już zastanawiać się, jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę.

Dedykowane pokrowce ogrodowe

Szukając metod na to, jak zabezpieczyć meble ogrodowe zimą pamiętajmy o tym, że pokrowce ogrodowe są dedykowane pod konkretne meble. U producentów znajdziemy pokrowce ogrodowe tworzone dla sof narożnych, foteli, krzeseł, stołów, ale również leżanek ogrodowych czy nawet parasoli ogrodowych. Aby pokrowiec mógł skutecznie chronić meble został on zaopatrzony w dodatkowy ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie tkaniny do kształtu mebla. Dodatkowo możemy również zakupić niewielkie woreczki obciążeniowe. Pokrowce sprzedawane są w niewielkich torebkach – po złożeniu pokrowca taka torebka nie zajmuje wiele miejsca, może być przechowywana na półce w garażu.