Jak wykonać manicure hybrydowy?

Każda kobieta, która posiada przynajmniej minimalne zdolności manualne, może bez trudu rozpocząć naukę samodzielnego wykonywania manicure’u hybrydowego. Nietrudno go wykonać, mając pod ręką wszystkie niezbędne przyrządy – lakiery hybrydowe, lampę UV lub LED, pilnik, odtłuszczacz do płytki i polerkę.

Przygotowanie płytki do zabiegu

Jeszcze przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru hybrydowego należy zająć się przygotowaniem samej płytki. Dłonie najlepiej wymoczyć w misce z ciepłą wodą i mydłem, a następnie odsunąć zachodzące na paznokcie skórki lub usunąć je specjalnymi cążkami.

Wszystkie paznokcie należy też skrócić na odpowiednią długość i dokładnie wypiłować, tak by były równe i estetyczne. Następnie samą płytkę można zmatowić dodatkowo specjalną polerką i przetrzeć ją płatkiem kosmetycznym nasączonym odtłuszczaczem, który doskonale ją zmatowi.

Malowanie paznokci

Pierwszą warstwę utworzy lakier bazowy. Należy nałożyć go bardzo dokładnie na wszystkie paznokcie i następnie utwardzać w lampie. Warto tutaj zastosować lampę LED, która przyspiesza proces utwardzania paznokci. Bazę wystarczy w niej przytrzymać przez zaledwie pół minuty – po tym czasie można przejść do nakładania lakieru głównego.

Lakiery hybrydowe występują w różnych kolorach. Te najjaśniejsze wymagają zwykle nałożenia kilku warstw, a te ciemniejsze potrafią prezentować się świetnie już przy jednej warstwie. Oczywiście każdą z nich należy utwardzić. Warto sprawdzić na opakowaniu samego lakieru, jaki czas utwardzania jest dla niego odpowiedni – zwykle jest to sześćdziesiąt sekund.

Wykończenie

Aby lakiery hybrydowe utrzymały się na paznokciach przez przynajmniej trzy tygodnie, trzeba je jeszcze pokryć jedną cienką warstwą topu. W lampie typu LED należy go utwardzać przez pół lub jedną minutę, w lampie UV cztery razy dłużej.

Gdy paznokcie będą już perfekcyjnie przygotowane, można przemyć je raz jeszcze odtłuszczaczem, aby usunąć z nich resztki nieutwardzonego lakieru i pozbyć się go ze skórek. Warto także od razu po wykonaniu takiego manicure’u zadbać o swoje dłonie i płytkę, nawilżając je solidnie sporą dawką kremu natłuszczającego. Lakier hybrydowy może bowiem doprowadzać do pewnych przesuszeń, które jednak bardzo szybko znikają.

Lakiery do paznokci kupić można na Chiodo.pl