Jak wybrać narożnik ogrodowy?

Kiedy dni stają się coraz dłuższe, a temperatury zaczynają sięgać coraz wyżej (nawet wieczorami i w nocy), chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, ciesząc się z przyjemnej atmosfery. W naszym kąciku wypoczynkowym, na dworze świetnie odnajdzie się narożnik ogrodowy.

Narożnik ogrodowy z technorattanu

Wiele osób jest święcie przekonanych, że rattan i technorattan to dwie te same rzeczy. Błąd! Jest to mit, który sprawia, że nie dostrzegamy różnic pomiędzy obydwoma materiałami, często wykorzystywanymi w produkcji kompletów na taras. Meble ogrodowe wykonane z rattanu są bardziej podatne na oddziaływanie czynników atmosferycznych, jak np. deszcz. Jest to w pełni naturalny materiał, którego żywotność nie jest zbyt długa, jeżeli weźmie się pod uwagę technorattan. Tego typu meble ogrodowe są w stanie lepiej poradzić sobie z tym, co dzieje się na dworze. Nie są one tak mocno absorbujące, dlatego zdecydowana większość osób coraz częściej stawia na tego rodzaju wykonanie.

Wygoda i komfort

Narożnik ogrodowy, który wykonany jest z rattanu lub technorattanu na pierwszy rzut oka może sprawiać niemiłe wrażenie, ponieważ ma twarde siedzisko. Ze spokojem – zawsze możemy zdecydować się na zastosowanie specjalnych poduch, dzięki czemu będziemy odczuwali wygodę oraz komfort. Owe poduchy bardzo często można znaleźć w zestawie, ale równie dobrze można dokupić je osobno. Jeżeli zdecydujemy się na to drugie wyjście, zwracajmy uwagę na materiał wykonania. Dostępne są bowiem te poduszki, które wykonane są z materiałów w całości wodoodpornych.