Jak powinna wyglądać kuchnia z salonem?

Kuchnia z salonem jest bardzo modnym rozwiązaniem, które można zastosować nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w blokach na osiedlach mieszkaniowych. Jak zaplanować takie miejsce, aby było funkcjonalne?

Kuchnia z salonem – plan

Zanim jednak zaczniemy zamawiać meble do takiego miejsca zaplanujmy sobie wszystko w głowie, dzięki czemu będziemy wiedzieli dokładnie, jakie wyposażenie będzie nam potrzebne. W związku z tym, że kuchnia z salonem będą razem połączone nie mamy takiej możliwości przestrzennej do rozstawienia szafek na kilku ścianach. Otwarcie się na salon sprawia, że zabraknie nam jednej ściany, która czasem daje bardzo dużo miejsca w zwykłych kuchniach do rozplanowania najróżniejszych sprzętów. Warto przemyśleć wszystkie sprzęty, żeby uniknąć rzeczy niepotrzebnych zbierających tylko niepotrzebnie kurz.

Duża przestrzeń

Kuchnia z salonem jest bardzo dobrym wyjściem dla małych przestrzeni, dzięki czemu zyskamy więcej miejsca nieograniczonego jedną ścianą. Takie rozwiązanie jest dobre dla małych kawalerek, gdzie można stworzyć aneksy kuchenne otwarte na salon dające optyczne wrażenie większego pomieszczenia. W domach jednorodzinnych taka kuchnia z wyjściem na salon sprawia, że rodzina ma ze sobą częstszy kontakt. Przy tej okazji można również zacieśnić swoje więzi i dla przykładu zaprosić bliskich, a nawet gości do wspólnego gotowania. Połączenie kuchni z salonem jest bardzo fajnym rozwiązaniem dopuszczającym do naszych domów więcej światła.