Jak odzyskać zwrot podatku z Holandii?

Zwrot podatku z Holandii powinien zainteresować wszystkie osoby, które pracowały/pracują na terenie tego kraju. Przy czym musiały/muszą być one zatrudnione w sposób legalny. Tylko wtedy można rozpocząć starania o to, aby pieniądze zostały zwrócone.

Pięć lat wstecz

Kiedy można się ubiegać o zwrot podatku z Holandii? Do pięciu lat wstecz. Nie każda osoba zainteresowana wie o tym, że istnieje tak długi okres, dzięki czemu można załatwić wszystkie formalności. Można to załatwić na dwa sposoby. Pierwszy – samodzielnie. Durgi – przy pomocy biura księgowego. Jak łatwo się domyślić – obydwie propozycje mają swoje wady i zalety. Przy czym chyba jednak dobra księgowa ma zdecydowanie więcej zalet, dlatego warto jej powierzyć takie działania. Ona również podpowie, jakie dokumenty trzeba będzie szykować, aby móc uporać się z tym tematem.

Czas na zwrot podatku z Holandii

Tak jak w przypadku polskich urzędów skarbowych, tak również w przypadku Holandii – należy pamiętać o tym, kiedy jest czas na złożenie odpowiednich dokumentów. I tak osoby, które są na stałe zameldowane w Holandii, mają czas na złożenie do 1 maja. Te osoby, które meldunku w Holandii nie posiadają, mają czas do 1 lipca w danym okresie rozliczeniowym. Nie można również zapomnieć o tym, że dokonanie takiego rozliczenia jest obowiązkowe. Jeżeli ktoś nie dopełni tych formalności, może liczyć się z tym, że zostanie na niego nałożona kara administracyjna. O jej wysokości będzie decydował właściwy, holenderski urząd skarbowy.