Jak nie odśnieżać samochodu?

O tym, jak odśnieżać samochód, piszą wszyscy. A co z tym, jak nie odśnieżać auta?

Tak samochodu lepiej nie odśnieżać


Tyle żartów. A teraz trochę poważniej o odśnieżaniu samochodów, bo – mimo że nie jest to najprzyjemniejsza czynność – jest konieczna nie tylko do bezpiecznej jazdy, ale także do tego by… nie dostać mandatu.

Nie chcesz mandatu? Lepiej odśnież samochód

Nikt nie lubi odśnieżać, ale jeśli chcemy jeździć bezpiecznie i bez mandatów, musimy jakoś przełknąć ten nieprzyjemny obowiązek. Warto wiedzieć, że poruszanie się w nieodśnieżonym aucie może skutkować mandatem w wysokości kilkuset złotych i aż sześciu punktów karnych.

Za co możesz dostać mandat?

Policja może wystawić mandat za nieodśnieżone auto, powołując się na przepisy o nieprzystosowaniu pojazdu do jazdy. Stróże prawa patrzą krzywym okiem zwłaszcza na zaśnieżony dach samochodu, bo to on powodować może największe zagrożenie, ale ukarani możemy zostać także za pokryte śniegiem lusterka albo oszronione lub pokryte lodem szyby.
Kara może nas czekać również za jazdę z tablicami rejestracyjnymi pokrytymi śniegiem lub błotem pośniegowym – zadbanie o czytelne tablice to obowiązek kierujących.
Odśnieżanie przy włączonym silniku też może nas sporo kosztować. W terenie zabudowanym zaparkowane auto może być na chodzie tylko przez minutę – wynika to z przepisów o hałasie i emisji spalin.
Więcej rad motoryzacyjnych znajdziesz tutaj: sklep motoryzacyjny eport2000.pl.