Jak efektownie urządzić pokój dla dziecka?

Nie da się ukryć, że narodziny dziecka są przełomowym wydarzeniem w życiu każdego rodzica. Niezależnie od tego, czy to będzie pierwsze, piąte czy siódme dziecko z kolei. Każdy z nas chciałby urządzić dla przyszłego potomka pokój, który mu się spodoba; w którym będzie się dobrze czuł. Jak efektownie urządzić takie pomieszczenie?
Niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniego koloru ściany. Powinien być on delikatny, najlepiej pastelowy, bez metalicznego błysku, jasny. W takim o to pokoju dziecko nie będzie się bało; poczuje się radosne i szczęśliwe – a o to nam chyba chodzi, prawda? Najczęściej dla chłopców wybieramy błękitny, dziewczynkom zostawiamy natomiast różowy. Niemniej, nie bójmy się wybierać innej barwy. W dzisiejszym świecie mamy ogromny wybór kolorów. Jeśli podoba nam się zielony, fioletowy bądź pomarańczowy – bierzmy i malujmy. Dobrze jednak, gdy w głowie mamy pomysł na cały wystrój.
Przykładowo, wybraliśmy seledynowy. Co z nim możemy zrobić? Efektownym rozwiązaniem będzie wystrój związany z łączką (dla dziewczynki), laskiem bądź dziką dżunglą. W ten sposób stworzymy idealne pomieszczenie do przyszłych zabaw naszego szkraba. Fototapety, naklejki bądź malunki na ścianach rozbudzą jego wyobraźnię! W liliowym możemy stworzyć krajobraz prowansalski, a w niebieskim podwodny świat. Możliwości są nieograniczone.
Gdy pomysł na wystrój już mamy, ściany są gotowe, można wybrać odpowiednie meble. Najlepiej takie, które będą oddawały klimat pomieszczenia oraz by pasowały do podłogi – dywanu, wykładziny lub drewnianej posadzki. Wybór łóżka dziecięcego również powinien należeć do naszych priorytetów, ponieważ to w nim nasze dzieciątko będzie spędzało większość czasu podczas kilkudziesięciu pierwszych miesięcy. Powinno być wygodne, bezpieczne (żeby nie wypadło), a jednocześnie ładnie się prezentujące, aby dziecko chciało w nim spać.
Nasza mała księżniczka będzie wdzięczna za podwieszany baldachim, a nasz chłopczyk będzie zachwycony samochodowym dachem zwisającym mu nad głową. Pamiętajmy, że nasze dzieci będą szczęśliwe, jeśli choć trochę się postaramy i stworzymy im wspaniały pokój.