Inwestycja w dobre materace do spania

Dobrze dobrane materace do spania to spokojny i długi sen dla dorosłego oraz dla dziecka. Osoba dorosła i małe dziecko potrzebują innej ilości snu. Niemowlak większą część dnia przesypia, dorosły wręcz odwrotnie. Łączy nas za to jedna rzecz – sen, który musi być jak najdłuższy i niczym nie zakłócany.

Odpowiednio twarde materace do spania

Dorosły i dziecko muszą mieć twarde materace do spania. Jednak nie mogą one być zbyt twarde, czyli warto postawić najlepiej na te z grupy twardości H2 lub H3. Przy czym ta zasada nie ma zastosowania u niemowlaków, które nie mają jeszcze silnie wykształconego kręgosłupa jak osoba dorosła. O ile człowiek dorosły na swoim łóżku może mieć gruby materac, tak dla dzieci zaleca się stosowanie materacy cienkich, które również nie mogą być za miękkie. Zarówno dla siebie, jak i dla dziecka postawmy na materace średnio twarde. 

Nasz własny materac

Dobierając materace do spania, w szczególności dla dzieci, starajmy się wykluczyć zasadę dziedziczności. Niech każde nasze dziecko ma swój własny materac, a już na pewno takie, które dopiero się urodziły. Materace po starszym rodzeństwie mogą mieć już powierzchnię użytkową wypaczoną, zdeformowaną wgłębieniami. Taki materac niekorzystnie będzie wpływał nie tylko na jakość snu, ale również na wady postawy. Dotyczy się to również dorosłych osób, które także zawsze powinny mieć o materac własny, kupiony w normalnym sklepie z takimi produktami. Większa kwota pieniędzy wydana na materac będzie gwarantem naszego komfortu w sypialni.