Inteligentne domy – jak uproszczą nasze codzienne życie?

Inteligentne domy zdobywają serca Polaków – te sprytne instalacje tworzone są po to, aby nasze codzienne życie stało się prostsze. Co warto wiedzieć o instalacjach inteligentnych? Czy faktycznie są one w stanie zmienić nasze życie?
Inteligentne domy to powszechna nazwa na instalacji tworzonych w domach, mieszkaniach, ale również biurach, gabinetach czy magazynach. W skład instalacji wchodzą przede wszystkim liczne czujniki, takie jak czujnik zalania wody czy czujnik gazu. Zadaniem czujników jest przekazywanie naszych żądań, pochodzących z aplikacji sprzężonej z czujnikami. Czujniki reagują na wszelkie zapisywane przez nas zmiany i dopasowują parametry urządzeń do naszych wskazówek. Przykładowo czujniki mogą zarządzać działaniem rolet zewnętrznych, bramy wjazdowej, centralnego zamka i wieloma innymi.

Jak steruje się domem przy pomocy inteligentnych aplikacji?

Sterowanie czujnikami odbywa się przy pomocy dedykowanej aplikacji – może być ona wgrana do telefonu komórkowego czy też do tabletu. Aplikacje tworzone są w języku polskim i posiadają przyjazny dla użytkownika interfejs. Wszystko to sprawia, że korzystanie z tego rozwiązania jest proste i nie wymaga specjalnej wiedzy. Podczas pracy w aplikacji możemy również ustawić własne parametry konkretnych urządzeń w jednym pliku, przez co np. podczas wyjazdu wyłączane będą: gaz, prąd, woda, zatrzasną się bramy wjazdowe i wiele innych.
W jakich przypadkach instalacje domu inteligentnego sprawdzają się najlepiej? Bez wątpienia rozwiązanie to okaże się pomocne przede wszystkim w przypadku osób starszych, zniedołężniałych. Dzięki prostym komendom możliwe będzie wezwanie pomocy, otwarcie zamka centralnego.
Systemy domów inteligentnych instalowane są przez doświadczonych pracowników firm specjalizujących się w tych rozwiązaniach.