Edukacja poprzez zabawę!

Pedagodzy oraz psychologowie dziecięcy są zdania, że największe efekty w nauczaniu osiągnąć można poprzez zabawę. Dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, znacznie lepiej przyswajają wiedzę, kiedy odbywa się ona podczas beztroskiej zabawy. Metod na taki model nauczania jest wiele. Wiedzą o tym przede wszystkim doświadczone przedszkolanki i nauczyciele klas 1-3.
Coraz więcej rodziców zwraca uwagę na program oferowany w przedszkolach. Placówki dają możliwość dodatkowych lekcji rytmiki, podstaw pierwszego języka obcego. Co jednak powinno interesować nas najbardziej to realizowanie planu edukacyjnego w zakresie podstawowym. Przedszkolaki powinny poznawać świat dookoła, uczyć się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt, uczyć się piosenek. Opiekunowie przedszkolaków najczęściej poświęcają 2-3 tygodnie na dane zagadnienie. Poza spacerami, pogadankami oraz pracami plastycznymi do przedszkoli przychodzą specjalnie zaproszeni goście. To doskonała szansa dla dzieci na naukę oraz na zadawanie pytań.

Zabawki edukacyjne – w przedszkolu i w domu!

Coraz więcej pedagogów zachęca do gier i zabaw z wykorzystaniem zabawek edukacyjnych. Ten rodzaj produktów jest coraz bardziej promowany, głównie ze względu na możliwość łączenia zabawy oraz nauki. W Polsce nie brak producentów oferujących zabawki edukacyjne, dopasowane do wieku dziecka. Do najpopularniejszych należą wszelkie zabawki do pchania oraz ciągnięcia. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także zabawki pozwalające na wspomaganie nauki chodzenia dziecka. Modele tych zabawek posiadają stabilne uchwyty, których dziecko może się trzymać.
Wśród innych, chętnie wybieranych zabawek wylicza się także liczne koraliki, które naniza się na sznurek. Ta zabawa pozwala na wypracowanie precyzji dłoni oraz cierpliwości u dziecka.
Zabawki edukacyjne dopasowane są do wieku – układanki i klocki ucieszą dzieci starsze, dzieci młodsze z pewnością odnajdą wiele radości poprzez zabawę przybijankami, zabawkami motorycznymi czy zabawkami wydającymi konkretne dźwięki. Wybór jest niezwykle szeroki a pomysłowość projektantów – praktycznie nieograniczona.
Co istotne – zabawki edukacyjne warto mieć w domu! Mogą one stanowić idealny prezent choinkowy czy urodzinowy dla dziecka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Warto wspomnieć, że zabawki edukacyjne najczęściej wykonywane są z drewna. Jest to materiał bezpieczny i nietoksyczny. Drewno jest także trwałe, przez co zabawki takie mogą służyć dziecku przez szereg lat. Wszelkie wzory i obrazki malowane są na nich nietoksycznymi farbami i zabezpieczane lakierami.