Działka pod supermarket

Wychodząc na przeciw rosnącym potrzebom konsumentów, szczególnie w miastach, inwestorzy kupują działki komercyjne, by wybudować na nich supermarkety, czyli obiekty, z których codziennie korzystają setki osób, by zaspokoić potrzeby swojej rodziny. Na każdym osiedlu w większym i mniejszym mieście powinien znajdować się co najmniej jeden taki obiekt, wobec wiele działek, które są jeszcze wolne, są wykorzystywane właśnie do budowy supermarketów, a nawet ich większych wersji, czyli hipermarketów.

Obiekty handlowe dla mieszkańców

Na każdym osiedlu w większym i mniejszym mieście powinien znajdować się co najmniej jeden taki obiekt, wobec czego wiele działek, które są jeszcze wolne, są wykorzystywane właśnie do budowy supermarketów, a nawet ich większych wersji, czyli hipermarketów.
Są one obiektami chętniej wybieranymi na codzienne zakupy, przez mieszkańców osiedli, niż typowe i popularne jeszcze do niedawna sklepiki osiedlowe, nawet jeżeli położone nieco dalej, ponieważ mogą one zaoferować klientom niższe ceny oraz większy wybór produktów. Nic wiec dziwnego, że popyt na tego rodzaju sklepu wielkopowierzchniowe stale rośnie, a działki komercyjne w pobliżu blokowisk są właśnie w taki sposób użytkowane.

Najlepsze położenie

Idealna lokalizacja dla dużego sklepu, to działka komercyjna położona w bliskim sąsiedzie zabudowy wielorodzinnej oraz jednorodzinnej. W praktyce zdarza się tak, że wiele osiedli nie ma jeszcze własnego supermarketu i dlatego inwestorzy upatrują każda działkę o dość dużej powierzchni, jako szansę na wybudowanie takiego obiektu. Zysk z tego typu inwestycji jest oczywisty.
Inne pożądane lokalizacje to centra miast, pobliże budynków sakralnych, szkół, stancji benzynowych czy też hotelu. W skrócie, hipermarket może stanąć wszędzie tam, gdzie codziennie gromadzi się wiele osób.

Niezbędne normy

Oczywiście działki komercyjne muszą spełniać pewne normy nie tylko jeżeli chodzi o swoją powierzchnię, Taki grunt musi posiadać pozwolenie na inwestycję, która będzie miała określoną wysokość. W przypadku sklepów wielkopowierzchniowych pożądana dozwolona wysokość to wartość do około 15 metrów. Ponadto na działce musi znajdować się miejsce na magazyn i parking oraz podjazd dla samochodów, które będą przywoziły towar. Niezbędny jest także odpowiednio wygodny dojazd dla klientów.
Nie każda działka komercyjna spełnia te wymogi, jednakże wiele z nich doskonale nadaje się na taką inwestycję i dlatego obok nas powstają coraz to nowe duże sklepy, gdzie codziennie można zaopatrzyć się w setki artykułów żywnościowych w jednym miejscu.
Działki komercyjne dostępne są w ofercie GTB Invest