Domy szkieletowe – zbuduj go bez wieloletniego kredytu!

Posiadacze własnego domu jednorodzinnego przekonują, jak wielka jest to wygoda. Ważna jest nie tylko ilość miejsca, ale również możliwość zaaranżowania tarasu czy ogródka. Własny dom pozwala na swobodę, komfort, którego nie znają mieszkańcy mieszkań blokowych. Jak w praktyce wygląda budowanie czy kupno domu?
 

Dom od dewelopera czy budowany indywidualnie?

Zdecydowanie najprostszym sposobem na wejście w posiadanie własnego domu jest jego kupno od dewelopera. Tutaj jednak musimy liczyć się z olbrzymimi cenami, na które składają się cena ziemi, nieruchomości oraz oczywiście marża dla dewelopera. Ceny takich domów oscylują często około pół miliona złotych. Taki zakup wiąże się najczęściej z kredytem, który będziemy spłacać praktycznie do końca życia. Decyzja o podjęciu budowy indywidualnie może okazać się tańsza nawet o 1/3 – to olbrzymia kwota!
 

Domy szkieletowe oferowane przez producentów

Alternatywą dla budowania domu murowanego jest postawienie domu w konstrukcji szkieletowej. Takie budowle stają się coraz popularniejsze w polskiej infrastrukturze, a Polacy cenią sobie nie tylko ich atrakcyjne ceny, ale i możliwość budowy w kilka miesięcy. Jak to możliwe?
Firmy takie jak mawit.com.pl zaoferują nam przede wszystkim projekty domów parterowych oraz piętrowych – charakteryzuje je duża ilość światła wewnątrz i ustawność. Wybór projektu to pierwszy krok – drugi to ustalenie szczegółów dotyczących samej konstrukcji oraz możliwości docieplenia, wybrania konkretnych technologii budowy.
 

Ile czasu zajmuje wzniesienie domu z drewna?

Wszystko zależne jest od tego w jakim stanie dom ma zostać oddany do użytku. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym oddaje się je po ok. 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim są gotowe po 8 miesiącach. Koszty wybudowania domu z drewna są o ok. 35% niższe w stosunku do ceny domów murowanych.