Domek ogrodowy z drewna

Latem, szczęśliwcy posiadający przydomowy ogród lub działkę rodzinną, chętnie spędzają czas na łonie natury, podziwiając kolorowe i pachnące kwiaty, relaksując się i wypoczywając.

Drewniany domek ogrodowy

Większość działek zazwyczaj posiada już murowany domek, w którym można schronić się podczas deszczu, lub wypocząć w cieniu gdy słońce zbyt mocno praży, ale bywają działki, na których formowanie ogrodu dopiero się rozpoczyna – w takiej sytuacji, mały drewniany domek ogrodowy będzie znakomitym pomysłem, do wszechstronnego wykorzystania.Domki ogrodowe drewniane mogą mieć różne zastosowanie, z czego najlepiej spiszą się jako plac zabaw dla dzieci.

Małe dziecko nie potrzebuje szczególnych sprzętów do zabawy – wystarczy mu piaskownica, foremki, wiaderko i łopatka do piasku, a na pewno z radością będzie tworzyło przeróżne figury z piasku. Większe dziecko, nie zadowoli się taką formą zabawy, dlatego zorganizowanie mu zabawy w „prowadzenie domu”, bądź przekształcenie domku drewnianego w doskonały plac zabaw to z pewnością będzie strzał w dziesiątkę.Modele domków drewnianych przeznaczonych dla dzieci to konstrukcje wzorowane na projektach uwzględniających bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych użytkowników ogrodów – muszą być stabilne, mocno osadzone na gruncie lub specjalnych podporach, funkcjonalne i ładne – domki dla dzieci często malowane są w przeróżne kolory.

Domek narzędziowy

Dobrym pomysłem na inne wykorzystanie drewnianego domku ogrodowego jest składzik narzędziowy. Jest to drewniana konstrukcja, zaopatrzone w mocne drzwi i wzmocniony dach. Zazwyczaj nie posiada okien, ale może mieć otwory wentylacyjne. Drewniane domki ogrodowe na narzędzia posiadają przestronne wnętrza umożliwiające ich zagospodarowanie regałami bądź półkami, na które można odłożyć urządzenia i narzędzia niezbędne do pielęgnacji ogrodu.Domki te są impregnowane specjalnymi preparatami, chroniącymi je od wilgoci i rozwoju się grzybów oraz pleśni.

Altany – domki drewniane letnie

Mały, ogrodowy domek drewniany, może służyć jako miejsce odpoczynku w skwarny dzień lub schronienie przed letnim, szybko przemijającym deszczem. Może także służyć jako przebieralnia podczas kąpieli w basenie lub schowek na basenowe zabawki. Możliwości wykorzystania takiego domku jest bez liku, więc każdy właściciel zagospodarowuje jego przestrzeń według własnego uznania.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw