Dobra strona klasycznych kalendarzy szkolnych.

Każdemu z nas zdarza się o czymś zapomnieć. W czasach szkolnych, gdzie trzeba pamiętać o masie sprawdzianów, pracach domowych i wielu innych informacjach, zapominanie jest na porządku dziennym.. Nic dziwnego, że smartfony stały się naszą prawą ręką. Jednak dużo lepiej byłoby zapisywać na kartce papieru, która przynajmniej nigdy się nie rozładuje.

Duży wybór

Kalendarze szkolne, czy inaczej książkowe, obecne są prawie w każdym sklepie papierniczym, w księgarniach czy marketach. Ich popularność stale rośnie, więc coraz częściej widzimy je nawet na wystawach sklepowych.

Rynek oferuje nam kalendarze w różnych oprawach – skórzanych, materiałowych i papierowych. Jednak jeżeli kalendarze szkolne kojarzyły się wam głównie z kolorem czarnym i brązowym, to warto wiedzieć, że obecnie jest to gatunek na wymarciu. Sklepy w swoim asortymencie zwykle mają kilkanaście wzorów okładek. Coraz większą popularnością cieszą się geometryczne wzory, które często łączone są z kolorem złotym, czarnym, czerwonym. Jednak nie są to jedyne wzory, a raczej mała ich część.

Wiele okładek to prawdziwe dzieła sztuki. Możemy także znaleźć okładki z bohaterami bajek i filmów, ze znanymi postaciami i różnymi cytatami. Na pewno każdy odnajdzie wzór dla siebie.

Kalendarz na prezent?

Piękne kalendarze to także świetny pomysł na oryginalny prezent. Warto wybrać przemyślany, ciekawy wzór pasujący do obdarowywanej osoby. Poza tym trzeba pamiętać o dopasowaniu wnętrza pod potrzeby konkretnej osoby – warto wybierać te, gdzie jest dość dużo miejsca na notatki.

Także rozmiar kalendarza jest ważnym elementem, determinującym wybór. Na rynku znajdziemy kalendarze, dochodzące nawet do rozmiaru kartki A4, jednak jeżeli ma to być rzecz dla ucznia, warto wybrać mniejsze. Wielkość A5 lub nawet jeszcze mniejsze na pewno wystarczą na sporządzanie szybkich notatek, a przy tym nie będą ciężkie i zmieszczą się do małej torebki, plecaka, a nawet kieszeni.

Po co to tak właściwie?

Sporządzanie notatek, a przy tym wykonywanie różnych rysunków, a nawet bazgrołów, bardzo dobrze rozwija kreatywność. Poza tym zmusza mózg do wysiłku i pomaga zapamiętywać. Jest to także dobry sposób, aby zachęcić młodzież ograniczenia używania smartfonów, chociaż w minimalnym stopniu.

Jak wiadomo ekrany psują oczy. Dlatego też coraz więcej młodych ludzi nosi okulary. Papier tego nie robi. Z tego powodu warto zachęcać do korzystania z klasycznych kalendarzy szkolnych od początku edukacji, a być może nasze dzieci zaczną spędzać więcej czasu na pisaniu, rysowaniu czy czytaniu. W końcu dobre nawyki zostają.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/.