Depilacja laserowa – sposób na idealnie gładkie ciało

Idealnie gładkie ciało, pozbawione zbędnego owłosienia to kanon współczesnej kobiecej i męskiej urody. Panie depilują sobie nogi, pachy i inne partie ciała, aby swoim wyglądem wpasować się w obowiązujący wzorzec idealnie gładkiego ciała. Panowie równie chętnie korzystają z tego rodzaju zabiegów. Gładki, pozbawiony owłosienia tors i idealnie wyrzeźbione mięśnie to wzór, do jakiego dążą. Walka ze zbędnym owłosieniem ogólnodostępnymi metodami nie przynosi jednak oczekiwanych efektów. Chemiczne depilatory, golenie, a także depilacja woskiem czy też depilatorem elektrycznym nie daje upragnionych wyników. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna Wrocław zaprasza na depilacje laserowe, które pozwolą skutecznie rozprawić się z niechcianym owłosieniem.

Depilacja laserowa – efektywna metoda usuwania zbędnego owłosienia

Zabiegi laserowej depilacji są niezwykle skuteczne, ale żeby ich efekt był długotrwały, osoba korzystająca z tej metody musi przejść całą serię zabiegów. Wynika to przede wszystkim z faktu, że włosy nie rosną jednakowo, jedne z nich znajdują się w fazie wzrostu, inne są uśpione w mieszkach włosowych. Depilacja laserowa działa skutecznie jedynie na włosy będące w fazie wzrostu. Wiązka światła laserowego skierowana bezpośrednio na włos jest pochłaniana przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w jego wnętrzu. Energia ta dociera aż do korzenia włosa i powoduje zniszczenie mieszka włosowego, z którego wyrasta włos. Aby uzyskać jak najlepsze efekty zabieg laserowej depilacji należy powtarzać kilkukrotnie, tak, aby trwale uszkodzić większą część korzeni włosów i uniemożliwić ich odrost.

Laser i jego zastosowanie w medycynie estetycznej

Zabiegi laserowe w gabinecie Klinika Lipoline mają szerokie zastosowanie. Medycyna estetyczna wykorzystuje tego rodzaju urządzenia do depilacji, ale także innych zabiegów, między innymi do usuwania cellulitu. Skóra pomarańczowa to powszechny problem dotykający większości kobiet. Panie próbują z nim walczyć na różne sposoby, ale najlepsze metody daje medycyna estetyczna Wrocław zaprasza na skuteczne usuwanie celulitu, niezwykle efektywne zabiegi, pozwalające raz na zawsze rozstać się z tym mało estetycznym problemem. Podskórne obrzęki, zwłóknienia tworzące charakterystyczne nierówności na skórze to problem dotykający zarówno szczupłe kobiety, jak również te nieco bardziej krągłe. Usuwanie celulitu za pomocą laseroterapii daje doskonałe efekty zarówno u jednych, jak i drugich. Wystarczy jedynie dopasować metodę leczenia do stopnia zaawansowania cellulitu. Seria specjalistycznych zabiegów pozwoli szybko pozbyć się tego problemu i cieszyć się gładką skórą.