Depilacja laserowa – czy warto?

Wypielęgnowane i gładkie ciało to efekt jaki chce osiągnąć każda kobieta. Jednak golenie maszynką czy woskowanie, są zadaniami czasochłonnymi i trzeba je wykonywać bardzo często, co staje się bardzo problematyczne w natłoku codziennych obowiązków. Rozwiązaniem takich problemów może stać się depilacja laserowa.

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak, ponieważ niesie ona ze sobą wiele korzyści i co ważne: zarówno tych estetycznych, jak i zdrowotnych. Chęć skorzystania z depilacji laserowej może wynikać ze względów higienicznych, ale także dlatego, że jest to po prostu metoda wygodna. Takiej depilacji można poddać nogi, pachy, okolice bikini, a nawet plecy i będzie ona skutecznym sposobem na pozbycie się owłosienia. Co ważne, stałe pozbycie się niechcianych włosków przy pomocy lasera daje 95% skuteczności, a pozostałe 5% dotyczy włosków, jakie pojawiają się w ciągu roku (z uwagi na inny cykl ich wzrostu). Wtedy, aby je całkowicie usunąć wystarczy jeden zabieg przypominający. Do zalet depilacji laserowej można zaliczyć także to, że pozwala ona na bardzo dużą oszczędność czasu, a także wymaga niewielkiej ilości zabiegów. (w przeciwieństwie do metod tradycyjnych). Całkowite pozbycie się owłosienia to od 4 do 6 kilkunastominutowych zabiegów (w kilkutygodniowych odstępach czasu). Więcej informacji na stronie partnera: http://salonkosmetyczny.co.pl/depilacja-laserowa.html

Depilacja laserowa i jej zalety

To, że warto skorzystać z takiej depilacji, można poprzeć również tym,, że gwarantuje ona mniej bólu od klasycznych metod usuwania owłosienia. Po jej zastosowaniu nie powinno bowiem pojawiać się podrażnienie i pieczenie skóry. Można uniknąć tutaj również rozwoju zapalenia mieszków włosowych, a także efektu wrastania włosków. Trzeba tutaj zaznaczyć także, że depilacja laserowa jest nie tylko najskuteczniejszym sposobem usuwania owłosienia, ale w przypadku osób z różnymi problemami skórnymi, jest ona wręcz wskazana. Chodzi tutaj o osoby, które borykają się z wrastaniem włosów, częstymi podrażnieniami skóry, a także stanami zapalnymi (jakie występują po goleniu albo klasycznej depilacji). Ostre zapalenia mieszków włosowych, nieestetyczne ranki oraz przebarwienia, z którymi walczy się różnorodnymi sposobami (pasty, antybiotyki, kremy z mocznikiem, masaże), są sprawami bolesnymi i bardzo problematycznymi. Aby pozbyć się takich kłopotów, najlepiej poddać się depilacji laserowej, która sprawi, że włosy zostaną usunięte, a nieprzyjemne dolegliwości po prostu przestaną się pojawiać, co na pewno będzie bardzo duża ulgą i poprawi komfort życia.