Czy warto kupować samochód?

Wiele osób chce mieć samochód. Ponad połowa gospodarstw domowych w Polsce posiada przynajmniej jeden samochód osobowy. Pobudki, dla których ludzie kupują samochód są różne. Jednak nie zawsze warto go kupować.
Ludzie kupują samochody nie zawsze zdając sobie sprawę z tego, że koszt zakupu samochodu to nie jedyny wydatek jaki muszą ponieść. Pomijając kwestie rejestracji samochodu osobowego, dochodzą również koszty jego utrzymania i użytkowania, które nie są wcale niskie. Do kosztów jakie właściciele muszą ponieść oprócz kosztów paliwa dochodzą koszty ubezpieczenia i napraw.

 Bez auta jak bez ręki

Samochód jest wygodnym dobrem, które z pewnością przydaje się w życiu każdego człowieka, zwłaszcza, gdy pogoda jest brzydka lub chcemy się gdzieś szybko dostać, a także kiedy chcemy cos przewieźć. Sporo osób dość często korzysta także z wypożyczalni samochodów osobowych Warszawa. Co w wielu przypadkach, szczególnie zanim zdecydują się na zakup jest wcale nie takie drogie.
Posiadanie samochodu jednak wpływa na to, że człowiek najczęściej mniej się rusza. Zamiast spacerów lub jazdy rowerem wybiera jazdę samochodem. Nie sprzyja to zdrowiu i kondycji człowieka. Pojawiają się również czasami problemy z parkowaniem, zwłaszcza w centrach miast.
Jeśli jednak nie korzystalibyśmy codziennie lub prawie codziennie z samochodu oraz nie jest on bardzo dużym ułatwieniem naszego życia, to warto z niego zrezygnować. Posiadanie samochodu powinny przemyśleć zwłaszcza osoby, których sytuacja finansowa jest niezbyt korzystna. Warto przemyśleć wynajem samochodu, akurat takiego modelu jaki planujemy zakupić, np. z wypożyczalni Carfree. Można cenę negocjować gdy decydujemy się na wynajem długoterminowy.