Czy odzież outlet jest gorszej jakości?

Wiele osób jest sceptycznie nastawionych do ubierania się w sklepach odzieżą używaną. Niektórzy nie wyobrażają sobie nawet wejść do second handu, nie mówiąc już o przymierzeniu tam czegokolwiek. Kojarzony jest ona z niezbyt dobrej jakości ciuchami o specyficznym zapachu. Inaczej wygląda to jednak w przypadku outletów. Co warto o nich wiedzieć?

W pogoni za promocjami

Tysiące osób czeka na sezonowe wyprzedaże, aby wreszcie móc kupić wymarzone ubrania w przystępnych cenach. Trzeba się jednak liczyć z tym, że to czego szukamy, może nie być już dostępne czy też po prostu ktoś może być szybszy i nas ubiec. Oczywiście świetnie jest kupić coś w przystępnej cenie, ale nie ma co liczyć na to, że uda nam się wyhaczyć mnóstwo stylowych ubrań za przysłowiowe grosze. Tak to niestety nie działa.

Jeśli nie uśmiecha nam się odwiedzać second handów, gdzie jakość ubrań stoi pod znakiem zapytania, to warto zainteresować się outletami. Wiele osób błędnie myli sklepy z odzieżą outlet z miejscami, gdzie sprzedaje się taniej ubrania z końcówek kolekcji i towary w jakiś sposób uszkodzone. Jak to jednak jest w praktyce?

Czy odzież outlet jest gorszej jakości?

Odzież outlet nie jest tym samym, co dostaniemy w sklepach z odzieżą używaną. Nic bardziej mylnego! Są to produkty w pełni wartościowe i niezniszczone. Ponadto są one nieużywane, jak to ma miejsce w second handach. W outletach znajdują się rzeczy znanych marek, które w zwykłych sklepach potrafią kosztować bardzo dużo.

Nic więc dziwnego, że cieszą się one takim powodzeniem wśród osób chcących ubierać się stylowo i modnie, nie nadwyrężając przy tym budżetu. Kupujemy taniej produkty znanego producenta i lubianej marki.

Nadal wysokie ceny?

Outlet jest miejscem, gdzie można kupić pełnowartościowy towar za małą część jego pierwotnej ceny. Obniżki cenowe potrafią być naprawdę spore – 50% czy też nawet 70%. Oczywiście nie ma co liczyć na to, że za markowy żakiet zapłacimy w outlecie jakieś 50 złotych. Należy pamiętać o tym, że pierwotna cena takiego luksusowego produktu była bardzo wysoka, więc nawet spora obniżka nie sprawi, że kupimy produkt za przysłowiowe grosze.

Ceny nadal potrafią być dosyć wysokie. W outletach chodzi o to, aby oferowane produkty były w takiej cenie, że ich sprzedaż nadal opłaci się producentowi. Nikt przecież nie będzie za śmieszne pieniądze oddawał komuś tak wartościowego produktu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora