Czy białe meble z technorattanu odmienią wygląd tarasu?

Szukając intersujących mebli i dodatków na taras nie sposób ominąć wzrokiem piękne meble technorattanowe. Materiał ten znany jest w Polsce od dawna – technorattan widujemy zarówno w naszych ogrodach, jak i na tarasach czy na balkonach. Czy meble technorattanowe sprawdzą się i dzisiaj? Co powinniśmy wiedzieć o tym tworzywie?

 

Klasyczny technorattan w nowoczesnej odsłonie!

Początkowo technorattan miał jedynie imitować klasyczny rotang. Z upływem czasu okazało się jednak, że to trwałe tworzywo doskonale sprawdza się w wielu warunkach. Technorattan jest włóknem syntetycznym, wysoce odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV. Nieporowata struktura technorattanu sprawia, że brud i wilgoć nie wnikają do wnętrza. Nawet po wielu latach użytkowania możemy mieć pewność, że meble takie nie będą się koślawić czy łamać. Meble technorattanowe chętnie wybierane są przez właścicieli ogródków letnich.

 

Jakie komplety z technorattanu zaproponują nam producenci?

Wybór kompletów technorattanowych jest olbrzymi – dużym zainteresowaniem cieszą się białe meble z technorattanu. Wśród licznych kolorów warto również wymienić czerń, brąz. W kolekcjach znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, sofy, stoliki kawowe i duże stoły, skrzynie na poduszki i wiele innych.

 

Jak zestawiać białe meble technorattanowe z dodatkami?

Możliwości jest naprawdę wiele – przede wszystkim meble możemy wzbogacić o miękkie siedziska w formie poduszek, wypełnione pianką elastyczną. Na sofach można położyć duże poduszki, które pozwolą na krótką drzemkę w promieniach słońca lub pod ogrodowym parasolem. Meble doskonale prezentować się będą wśród zieleni: na tarasie możemy ustawić kilka donic z roślinami egzotycznymi lub roślinami kwitnącymi.