Codzienna pielęgnacja włosów

Nasze włosy są ozdobą oraz ochroną czaszki przed zimnem czy drobnymi uderzeniami. Warto dbać o nie i pielęgnować, aby spełniały funkcję nie tylko ochronną, ale i estetyczną.
Każdego dnia włosy na głowie narażone są na różnorodne, negatywne czynniki: spaliny samochodowe, zmienne temperatury, zbyt agresywne środki do pielęgnacji. Warto przyjrzeć się bliżej codziennej pielęgnacji i sprawić, aby włosy były naturalnie piękne.

Szczotkowanie to podstawa!

Bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji włosów jest ich szczotkowanie czy czesanie grzebieniem. Wiele panów jest zdania, że posiadając krótkie włosy nie muszą ich czesać. Nic bardziej mylnego! Podczas szczotkowania nie tylko włosy są rozczesywane. Przede wszystkim delikatnie masujemy skórę głowy, co fenomenalnie wpływa na jej ukrwienie. Lepsze krążenie wpływa niebagatelnie na włosy: są one lepiej odżywione, lśniące. Codzienne szczotkowanie wspomoże również usuwanie włosów słabszych i chorych. Wiele osób przejmuje się codzienną utratą włosów – niepotrzebnie. Fryzjerzy przekonują, że każdego dnia tracimy ok. 100 włosów i jest to norma.

Odpowiednio dobrany szampon

Dobrej jakości szampony to te, które w swoim składzie nie posiadają agresywnych składników. Agresywnych to znaczy takich, które nie wyjaławiają skóry głowy, odświeżają ją i nie zaburzają jej naturalnego pH. Warto wybierać szampony i odżywki ziołowe.

Profesjonalne kosmetyki w naszym domu

Warto w sklepach czy hurtowniach kosmetycznych szukać produktów stanowiących wyposażenie salonów fryzjerskich. W takich miejscach fryzjerzy wykorzystują nie tylko wysokiej klasy szampony, odżywki czy farby. Podstawowymi narzędziami pracy są różnorodne nożyce, grzebienie, szczotki, wałki. Posiadając niektóre z nich w domu możemy dbać o piękną czuprynę bez obawy, że nasze włosy zostaną zniszczone.