Co to są działki komercyjne?

Czym są działki komercyjne? To działki pod budowę różnego rodzaju obiektów biznesowych, takich jak na przykład hale produkcyjne i fabryki, hale magazynowe, centra logistyczne, galerie handlowe czy parkingi. Różne obiekty mogą stanąć na tego typu działkach, ze względu na spore zainteresowanie zagranicznymi inwestorami, jak też w bogatymi firmami z kapitałem polskim, w Polsce sporo się buduje na działkach komercyjnych.

Najlepsze działki komercyjne

Najlepsze działki komercyjne to te, które zlokalizowane są w dogodnych miejscach, blisko szybkich dróg i autostrad, dużych węzłów komunikacyjnych. Ma to niebagatelne znaczenie dla usprawnienia komunikacji, szczególnie jeżeli na działce komercyjnej stanąć ma obiekt taki jak na przykład centrum logistyczne, duży magazyn, firma produkcyjna i inne tego typu. Dobre działki komercyjne to te, które usytuowane są w pobliżu dużych miast i aglomeracji, jednak na ich obrzeżach. To właśnie tam ziemia jest najdroższa, jednak działki sprzedają się naprawdę świetnie. Miasta rozrastają się, dlatego też działkami komercyjnymi często interesują się też deweloperzy, którzy planują na nich postawić nowe osiedla.

Gdzie szukać działek komercyjnych

Jak zatem sprawnie szukać dobrych działek komercyjnych? Po pierwsze często ogłoszenia o sprzedaży działek komercyjnych można zobaczyć na samych działkach. Stoją na nich duże billboardy, na których znajdują się informacje o sprzedaży ziemi. Jednym słowem żeby znaleźć dobrą działkę czasami trzeba po prostu wsiąść w samochód i pojeździć po okolicy, rozglądając się szczególnie w przestrzeni podmiejskiej, ale też we wsiach leżących w pobliżu dużych miast. W ten sposób bardzo często można znaleźć świetną działkę bez pośrednika.

Działki komercyjne bez pośrednika

Jakie będzie miało to znaczenie dla kupującego? Jest szansa uniknięcia bardzo dużej prowizji, która w przypadku działek komercyjnych może opiewać nawet na miliony złotych. Działki komercyjne to przecież działki wielkopowierzchniowe, a cena za metr ziemi w niektórych miastach jest naprawdę wysoka. Jeżeli natomiast w ten sposób poszukiwania działki nie przyniesie pozytywnych rezultatów, inny pomysł to skorzystanie z firm pośredniczących, które mają w swoich bazach sporo informacji na temat dostępnych działek.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne