Co oferują właściciele pensjonatów w górach?

Poszukując noclegu w polskich górach musimy liczyć się z tym, iż poziom poszczególnych punktów noclegowych może znacząco różnić się od siebie. Podczas przeszukiwania sieci możemy natknąć się na prywatne strony konkretnych pensjonatów i duże bazy noclegowe.
Warto szukać tych ofert, które pokazują zdjęcia danych obiektów oraz to, jak wyglądają pokoje. Właściciele pensjonatów powinni oferować miejsce do spania, łazienki ( w pokojach lub na wspólnych korytarzach), możliwość samodzielnego przygotowania posiłku (aneksy kuchenne lub wspólne kuchnie).

Dodatkowe koszty w pensjonatach

Za co zapłacimy dodatkowo w pensjonatach? Z pewnością z dodatkową opłatą mogą liczyć się rodzice dzieci o określonego wieku. Wiele właścicieli pobiera połowę opłaty za dziecko, lub też wymaga opłacenia niewielkiej dostawki, czyli łóżka dla dziecka.
Osobno płatne mogą być również dodatkowe atrakcje, takie jak kuligi, wspólne wyjazdy na zwiedzanie okolicy. Wiele gospodarstw oferuje możliwość hippiki – jazda konna liczona jest osobno. Do najczęściej spotykanych dodatkowych kosztów zalicza się możliwość posiłków. Wtedy to najczęściej gospodyni gotuje dla gości.
 
Jeśli szukasz sprawdzonego noclegu sprawdź nas – Bukowina Tatrzańska noclegi.