Biały parasol ogrodowy – idealny towarzysz popołudniowego wypoczynku

Lato spędzone na tarasie czy w ogrodzie to świetny sposób na wykorzystanie najcieplejszej pory roku w Polsce. Nawet niewielki skrawek zieleni przy domu okaże się świetnym miejscem do relaksu, o ile tylko wcześniej pomyślimy o odpowiednich meblach i dodatkach. Jakie rozwiązania warto rozważyć podczas szukania inspiracji?

Eleganckie i trwałe meble ogrodowe

Podstawą na tarasie czy w ogrodzie są wygodne meble ogrodowe. Znajdziemy je u topowych producentów, którzy zaoferują nam interesujące kolekcje. Szukając wymarzonego zestawu miejmy na uwadze to, aby meble były wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Wykorzystanie tworzyw wysokiej jakości zagwarantuje nam długą żywotność naszych mebli.

Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

Obecność parasola ogrodowego w strefie relaksu to już nie tylko kwestia wygody i komfortu, ale i naszego zdrowia. Długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV może doprowadzić do poparzeń słonecznych. Poprzez zastosowanie parasola ogrodowego skutecznie schronimy się przed słońcem i będziemy mogli korzystać z bliskości natury w przyjemnym cieniu.

Nowoczesne parasola ogrodowe

Wśród licznych modeli parasoli biały parasol ogrodowy cieszy się największym zainteresowaniem. Jasne, stonowane kolory świetnie wpisują się w istniejące już aranżacje. Ważne są również materiały – parasole posiadaj aluminiowe, antykorozyjne stelaże umieszczone na ruchomej stopie. Dzięki temu mogą być rotowanie o 360 stopni. Czasze parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Takie połączenie gwarantuje wodoodporność tkaniny. Nawet po wielu sezonach użytkowania baldachim będzie odporny na wnikanie kurzu czy działanie promieniowania UV. Czasza parasola może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.