Bądź eko – zmień swoje życie na lepsze i dbaj o środowisko naturalne!

Dbałość o środowisko powinna być naszą codziennością – czyste powietrze, gleba i wody gruntowe są gwarancją naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, pomimo licznych działań mających na celu oczyszczanie środowiska nadal robimy zbyt mało. Jakie kroki warto podjąć, aby chronić środowisko wokół nas?

Segreguj śmieci – to nic trudnego!

Segregacja śmieci jest jednym z najpowszechniejszych kroków podejmowanych w celu oczyszczenia środowiska naturalnego. W przypadku mieszkańców domów jednorodzinnych nałożony jest na nich obowiązek segregacji na śmieci plastikowe, szkło, makulaturę oraz na odpady organiczne. Niestosując się do tych przepisów właściciele posesji narażeni są na poważne kary finansowe! W przypadku mieszkańców bloków nie mają oni obowiązku segregowania śmieci, jednak coraz częściej spółdzielnie mieszkaniowe dają o to, aby przy kontenerach na śmieci stały również pojemniki na konkretne materiały: szkło, makulaturę, plastik. Dzięki temu możliwe jest segregowanie śmieci i ich recykling!

Co z reklamówkami z plastiku?

Plastikowe reklamówki to prawdziwa zmora – są obecne w każdym domu, zabieramy je praktycznie automatycznie ze sklepów. Stanowią one olbrzymie zagrożenie dla naszego otoczenia – rozkładają się dziesiątki lat, mogą przyczyniać się do powstawania pożarów lasów i łąk, stanowią zagrożenie dla zwierząt. Aby zmniejszyć ich ilość w naszych domach zastanówmy się nad torebkami ekologicznymi – oferuje je między innymi firma induplo.pl. Torby ekologiczne wykonywane są ze wzmocnionego papieru – sprawdzą się jako torba na zakupy, ale i alternatywa dla klasycznych torebek reklamowych. Alternatywą dla toreb papierowych mogą być również torby wykonywane z płótna – ich trwałość jest bardzo wysoka, przez co będą z nami przez wiele lat.