Auto zastępcze pomoże nam w przypadku, gdy potrzebujemy samochodu

Wiele osób wykorzystuje swój samochód głównie do pracy. Dzięki dobrej dostępności do samochodów oraz rozbudowanych połączeniach drogowych coraz więcej osób nie obawia się pracy nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu. Problem pojawia się, gdy nasz samochód jest unieruchomiony.

Samochód się zepsuł i musi być odstawiony do mechanika

Najczęstsza przyczyna problemów związana jest z tym, że coś w samochodzie się psuje. Zdarza się, że nie jest to nic poważnego, ale mimo wszystko na jeden dzień musimy odstawić auto. Możemy wtedy przesiąść się na komunikację miejską, która bywa czasem bardzo kłopotliwa, pożyczamy samochód od znajomych lub decydujemy się po prostu na auto zastępcze. To ostatnie rozwiązanie jest zazwyczaj najwygodniejsze, ponieważ podjeżdżamy pod serwis samochodowy naszym autem, zostawiamy go do naprawy, a sami odjeżdżamy samochodem zastępczym. Dzięki temu niezależnie od tego, jak długo potrwa naprawa naszego samochodu, nie musimy się martwić o rozwiązania logistyczne.

Stłuczka czy wypadek unieruchamia nasz samochód

Jeszcze gorszym problemem jest zderzenie na drodze. Często kończy się ono tym, że samochód nie nadaje się do jazdy, a przecież dobre serwisy mają swoje terminy i będziemy musieli czekać aż zaczną go naprawiać. A my zostaliśmy bez samochodu. Co ważne, przysługuje nam w tym momencie auto zastępcze z ubezpieczenia sprawcy. Dzięki temu możemy ze swoim ubezpieczycielem załatwić, że będziemy taki posiadać do momentu, gdy nasze auto nie będzie całkowicie sprawne, a on rozliczy wszystko, razem z wypłaconym odszkodowaniem, z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy.

Szybkie rozwiązania, gdy nie mamy samochodu

Zdarza się, że serwis, do którego odstawiamy nasz samochód nie ma możliwości zaoferowania nam auta zastępczego. Wtedy możemy spróbować wypożyczyć auto w wypożyczalni, to rozwiązanie jest jednak dużo droższe, a tak naprawdę wystarczy znaleźć odpowiedni warsztat, gdzie auta zastępcze są dostępne dla klientów, nawet jeśli istnieje za nie dodatkowa opłata, to nie będzie tak duża, jak w wypożyczalni. Jeśli posiadamy auto na gwarancji i naprawiamy je w autoryzowanym serwisie obsługi, auto zastępcze przysługuje nam zawsze i jest to zupełnie bezpłatne. To uprzywilejowanie może się skończyć wraz z utratą gwarancji, choć to już zależy od serwisu ASO, w którym naprawiamy samochód.auto zastępczeauto zastępczeAuto zastępcze pomoże nam w przypadku, gdy potrzebujemy samochodu, auto zastępcze, auto zastępcze, szkody powypadkowe, likwidacja szkódAuto zastępcze pomoże nam w przypadku, gdy potrzebujemy samochodu, auto zastępcze, auto zastępcze, szkody powypadkowe, likwidacja szkód