Ars amandi na polskim podwórku – co wiemy o erotyce?

Dla wielu osób kostiumy erotyczne stanowią produkt wstydliwy, o którym trudno rozmawiać bez subtelnego zażenowania. A jednak – okazuje się, że na świecie tego rodzaju produkty sprzedają się świetnie, a popyt na nie nie maleje. Dlaczego więc w kraju nad Wisłą nadal nie potrafimy mówić o erotyce oraz o sprawach intymnych? Z pewnością wynika to z kilku powodów.

Pierwszym powodem bez wątpienia jest nasze wychowanie. W naszej kulturze nigdy otwarcie nie mówiło się o sprawach łóżkowych, a tabu, jeszcze 20-30 lat temu, było przełamywane w atmosferze prawdziwego skandalu. Tak sprawa miała się wraz z wydaniem pierwszej, polskiej książki o miłości, autorstwa pani Wisłockiej. Była to prawdziwa rewolucja w Polsce

Brak rozmów na tak podstawowe tematy to również wina sposobu edukacji. W szkołach dawniej nie mówiło się ani o dorastaniu, a ani o sposobach antykoncepcji, a wiedza o rozmnażaniu ograniczała się do pokazania kilku plansz na lekcjach biologii.

Jak wygląda ten sam temat w innych krajach europejskich?

Okazuje się, że jesteśmy na szarym końcu umiejętności rozmów na tematy intymne. Niewątpliwym liderem są kraje skandynawskie, gdzie dzieci od małego uczone są i przyzwyczajane do tego, iż nasze ciało i nagość nie są niczym złym czy obraźliwym. Dzieci uczestniczą w licznych prelekcjach, zajęciach edukacyjnych. Wpływa to nie tylko na ich wiedzę czy samoświadomości, ale owocuje znacznie lepszą orientacją w zakresie planowania rodziny czy antykoncepcji w latach późniejszych.

Nie są również niczym nowym stroje erotyczne czy rozliczne gadżety oferowane przez coraz poważniej traktowane sklepy z akcesoriami erotycznymi. Ich obecność na polskim rynku również jest zauważalna, jednak nadal stanowią one pewną niszę. A szkoda, gdyż to właśnie gadżety oraz kostiumy erotyczne pomagają w przełamywaniu wstydu oraz na zainicjowanie rozmów z partnerem.

Wśród wielu kostiumów erotycznych można wybierać pomiędzy tymi naprawdę frywolnymi oraz takimi, które pozostawiają nutkę tajemniczości. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy kostiumy erotyczne sprawdzą się gdziekolwiek poza sypialnią?

Okazuje się, że tak. Kostiumy erotyczne są chętnie wykorzystywane przez młode osoby w okresie… karnawału! Zabawne przebranie policjantki, uczennicy czy też anielicy z pewnością wywoła wiele uśmiechu na twarzach innych uczestników karnawałowej zabawy w gronie przyjaciół. Kostiumy erotyczne często są również standardowym wyposażeniem teatrów oraz scen kabaretowych! Wiele przedstawień teatralnych wykorzystuje w konkretnych sztukach również stroje erotyczne, które doskonale pozwalają wydobyć aspekty danej postaci.