Apteczka samochodowa – zawsze pod ręką!

Apteczki samochodowe nie są obowiązkowym wyposażeniem w polskich samochodach – mimo tego, wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez tego elementu. Życie stale nas zaskakuje i nawet przy największej ostrożności podczas jazdy samochodem nie możemy przewidzieć, czy za chwilę nie będziemy uczestnikami czy świadkami wypadku samochodowego. W takich sytuacjach zarówno apteczka, jak i zachowanie zimnej krwi, są na wagę złota. Co powinno znajdować się w apteczce? Jak przygotować ją do drogi?

Niewielkie apteczki są do kupienia na stacjach benzynowych czy w sklepach wielobranżowych. Warto jednak pamiętać, że ich wyposażenie nie jest zbyt obszerne. Szukajmy apteczkę w sklepach motoryzacyjnych, gdzie nie tylko mamy pewność bogatego wyposażenia apteczki, ale również tego, że jej zawartość posiada aktualną datę ważności.
Co znajdziemy w klasycznych apteczkach?

Bandaże i opatrunki

Przede wszystkim są to bandaże elastyczne i klasyczne – mają one szerokie zastosowanie w uciskaniu ran, jak również wspomagają tworzenie prostych opatrunków czy temblaków na złamane kończyny górne. Ważne są także gaziki – jałowe opatrunki, zapakowane w osobne papierowe opakowania. Takie opatrunki doskonale nadają się do zabezpieczania ran na skórze. Gaziki przytwierdza się przy pomocy bandaży.
W apteczce nie może zabraknąć spirytusu salicylowego – produkt ten pozwala na oczyszczenie rany z bakterii i zanieczyszczeń i odkażenie, przez co znacząco minimalizowane jest ryzyko zakażenia.
Konieczne są również plastry, najlepiej o różnych rozmiarach – pozwolą one zabezpieczyć niewielkie rany.
Wyruszając w długą drogę (np. na wakacje) w naszej apteczce nie powinno zabraknąć również leków, które zażywamy regularnie oraz dodatkowych blistrów tabletek na biegunkę, bóle głowy czy na bóle związane z jamą brzuszną.
Wysokiej klasy apteczki znajdziesz na stronie eport2000.pl.