Aktywność fizyczna w mieście

Paradoksalnie warunki miejskie dają nam niezliczoną ilość możliwości aktywnego spędzania czasu. Trzeba tylko znaleźć taką, która będzie nam odpowiadała, zakupić odpowiedni sprzęt i już możemy zaczynać przygodę ze sportem. Sprawdźmy więc jakie mamy możliwości.

Siłownia

Siłownia to miejsce, które daje nam nie tylko możliwość rozbudowania naszej masy mięśniowej, zwiększenia wytrzymałości i sprawności fizycznej, ale także poznania nowych ludzi.
Do naszej dyspozycji pozostają w siłowni przeróżne atlasy, rowery stacjonarne, ławeczki i bieżnie.
Ćwiczenia na siłowni mają tą zaletę, że nie wymagają zakupu drogiego sprzętu. Wystarczy nam wygodne ubranie.

Przejażdżki rowerowe

W większości dużych miast istnieje już rozbudowana sieć ścieżek rowerowych. A jeśli nie – możemy wybrać się poza centrum miasta, w spokojniejsze rejony.
Jednak rowery to nie tylko spokojna jazda po parkowych alejkach. Miłośnicy mocnych wrażeń z pewnością chętnie spróbują jazdy terenowej, albo wyczynowej. Do tego jednak będzie konieczny specjalny rower, który kosztuje niemało, oraz strój ochronny: kask, rękawiczki, okulary, spodnie i koszulka. Jeśli więc dopiero zaczynamy naszą przygodę z rowerem, w sprzęt zaopatrujmy się stopniowo i rozważnie, może się bowiem okazać że taki wysiłek szybko nam się znudzi.

Jogging

Niezwykle popularny sport pod każdą szerokością geograficzną, wśród ludzi w każdym wieku. Poranny jogging pobudza lepiej niż kawa, jest też zdrowszy. Jeśli więc nie cierpimy na schorzenia kolan lub stawów skokowych, które mogłyby stanowić przeciwwskazanie do niego – warto spróbować swoich sił w tym sporcie.
Zaletą joggingu jest, w przeciwieństwie do sportu rowerowego, brak konieczności zakupu specjalnego sprzętu. Po prostu zakładamy wygodne buty, bawełniany podkoszulek i spodnie lub legginsy i zaczynamy.

Pływanie

Zarówno wielkie miasta, jak i mniejsze miejscowości dysponują przeważnie krytą pływalnią, z której możemy korzystać niezależnie od pory roku i pogody. Pływanie nie tylko pomaga nam zbudować piękną masę mięśniową, ale także zwiększa wydajność naszych płuc, poprawia gibkość i jędrność ciała. Nie obciąża przy tym stawów, z pływalni mogą więc korzystać bez obaw osoby ze schorzeniami narządu ruchu lub otyłe oraz kobiety w ciąży.
Rozpoczęcie pływania należy zacząć od zakupu jednoczęściowego stroju kąpielowego, czepka, ręcznika oraz klapek. Nie są to wielkie koszty, więc niczym nie ryzykujemy.
Możliwości uprawiania sportów w mieście są bardzo liczne, wystarczy tylko znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Rowery i inne akcesoria sportowe znajdziesz w sklepie AGASPORT – rowery.