Zrelaksowane kobiety wyglądają piękniej

Kobiety starają się dbać o siebie na różny sposób, czasami jednak zapominają o najprostszej prawdzie: gdy są zrelaksowane wypoczęte, wyglądają po prostu pięknie. Dlatego właśnie na każdą z pań tak magicznie działa spa. Nie zawsze jednak jest możliwość, by wybrać się do takiego miejsca na kilka dni. Na szczęście w inny sposób można również zażyć odrobinę upiększającego relaksu.

Odprężający masaż

Chyba nie ma nic bardziej odprężającego niż masaż. Można skorzystać z masażu klasycznego, który jest wykonywany w bardzo wielu gabinetach dbających o urodę i zdrowie, albo wybrać się na masaż rodem z dalekich tropikalnych wysp. Masaż klasyczny spodoba się chyba każdemu, ma wspaniały wpływ na samopoczucie, zdrowie, świadomość własnego ciała. Warto chodzić na masaż klasyczny regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. To naprawdę zdrowy nawyk, który po jakimś czasie będzie miał przełożenie również na piękniejszy wygląd.

Relaksująca kąpiel

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy, jaką można dla siebie zrobić we własnym domu, jest przygotowanie sobie relaksującej kąpieli. Aby kąpiel miała również upiększające działanie, do wanny warto wlać odrobinę olejku, który nie tylko pięknie pachnie, ale też przyjemnie natłuści skórę. Aby poczuć się naprawdę wyjątkowo, można wrzucić również płatki kwiatów, na przykład róż.

Aromaterapia

Relaks w otoczeniu pięknego zapachu, to prawdziwa kojąca przyjemność dla wszystkich zmysłów, którą można przyjemnie połączyć z dbaniem o urodę. Warto od czasu do czasu zrobić sobie taki seans: zapalić pięknie pachnącą świecę, na twarz nałożyć odżywczą lub relaksującą maseczkę, włączyć ulubioną spokojną muzykę, a następnie poleżeć sobie przez 15 – 20 minut. Czasami naprawdę nie trzeba wiele, aby ukoić zmęczone zmysły, a przy okazji zrobić coś dobrego dla swojego wyglądu.

Pilates lub joga

Na ciało zawsze świetnie wpływa odrobina ruchu. Ruch jest również niezwykle relaksujący i odprężający, pozwala rozładować trudne emocje, wyrzucić z siebie złość czy gniew. Warto regularnie uprawiać sport, bo właśnie wtedy w organizmie wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Jeżeli po męczącym dniu nie ma się ochoty na wysiłkowy sport, doskonałym pomysłem będą proste ćwiczenia i układy. Idealnie sprawdzi się zatem joga lub pilates. Wystarczy włączyć filmik z internetu, na którym instruktorka lub instruktor pokazują jak ćwiczyć.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA