Złomowanie samochodów oraz sprzedaż części zamiennych

Szrotami określa się złomowiska samochodów, które skupują i odsprzedają samochody oraz części samochodowe. W Polsce wiele jest firm tego typu, warto jednak pamiętać, iż oferują one usługi na zróżnicowanym poziomie. Szukając szrotu warto zwrócić uwagę na oferowane ceny oraz zakres usług. Wiele takich punktów posiada swoje strony internetowe.
W jakim celu szrot przyjmuje stare i niezdolne do jazdy samochody? Przede wszystkim miejsca takie pomagają spełnić obowiązek związany z kasacją i składowaniem samochodów niespełniających norm drogowych. Pracownicy szrotu zobowiązani są przyjąć samochód przeznaczony do zniszczenia oraz wypełnienia odpowiednich dokumentów, potwierdzających prawidłowe złomowanie samochodu. Taki dokument jest dla właściciela niezwykle istotny.
Szrot to jednak nie tylko miejsce, w którym samochody są składowane. Wielu właścicieli szrotów zachowuje konkretne części samochodów (drzwi, elementy wyposażenia kabiny, fotele), aby móc nimi handlować. Jako właściciele – mają do tego pełne prawo. Niezwykle ważne jest jednak, aby elementy te były zachowanie w bardzo dobrym stanie. Tylko wtedy istnieje szansa, iż skusi się na nie kupujący, poszukujący konkretnych części.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Oltomax – szrot Czeladź.

Comments are closed.