Zimowe spa nad morzem.

Bardzo aktywny, zabiegany tryb życia, bardzo mało czasu dla siebie oraz stresująca czy też męcząca praca to czynniki, które niejednokrotnie wpływają nie tylko na naszą kondycję fizyczną i sprawiają, że czujemy się wyczerpani, ale także nie wpływają dobrze na urodę. Z tego względu dla wielu osób weekend w spa jest pewną comiesięczną rutyną, podczas której można się naprawdę zrelaksować a także zadbać o siebie o odzyskać blask.
Dużą popularnością cieszą się ośrodki spa nad morzem, ponieważ dzięki nim można połączyć wizytę nad naszym pięknym Bałtykiem, jak i sesję dbałości o swe ciało i cerę. Spacery nad morzem, nawet w zimie naprawdę odprężają i pozwalają się oderwać od codzienności, zaś zabiegi wpływają kojąco nie tylko na ciało, ale też na ducha. Szczególnie w zimie warto skorzystać z oferty zabiegów rozgrzewających i oczyszczających twarz, za pomocą kosmetyków, których nie można używać w lecie ze względu na ryzyko poparzenia słonecznego.

Rozgrzewająca sauna i masaż

Odświeżający i odprężający weekend w spa warto rozpocząć od sesji w saunie. Wspaniale oczyszcza on ciało z toksyn, ujędrnia, nawilża i rozluźnia, a także nieco rozpulchnia skórę. Warto skorzystać z sauny szczególnie w zimie, jeżeli jesteśmy w spa nad morzem. Po wędrówce wzdłuż brzegu z pewnością przyda nam się porządne rozgrzanie. Co więcej, sauna jest polecana dla osób, które mają problemy z ciągłym przeziębianiem się i słabą odpornością. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że mogą z niej korzystać tylko osoby zdrowe. Na przykład ktoś korzystający z weekendu w spa, kto ma problemy z krążeniem lub neurologiczne, niestety musi sobie odmówić wygrzewania się w saunie, ponieważ mogłoby to doprowadzić do zasłabnięcia lub innych, poważniejszych w skutkach konsekwencji.
Kiedy już wyjdziemy z sauny w naszym spa nad morzem, warto od razu skorzystać z masażu odżywczym olejkiem. Ten zabieg łączy w sobie zalety aromaterapii, relaksacji oraz odżywiania i ujędrniania ciała. Masaż działa przeciwbólowo oraz rozluźnia mięśnie, a stosowane olejki zawierają witaminy oraz substancje, wnikające w skórę i poprawiające jej kondycję. Po masażu kosmetyczka z pewnością poleci półgodzinny relaks w postaci leżenia pod rozgrzanym kocem, przy przyjemnej muzyce oraz pachnących świecach. Takie zakończenie masażu sprawi, że ciało najbardziej z niego skorzysta.

Zabiegi na twarz

Podczas weekendu w spa w zimie zalecane jest także skorzystanie z zabiegów, których zadaniem jest oczyszczenie twarzy. Otaczające nas środowisko, niewłaściwa pielęgnacja, a także pewne cechy naszej skóry sprawiają, że bez dogłębnego oczyszczania jest ona pełna zaskórników i pokryta warstwą martwych komórek, które jeszcze bardziej zapychają pory. Skóra staje się przez to nierówna, ma brzydki odcień, a poza tym nie mogą wnikać w nią substancje odżywcze z kremów. Domowe maseczki czy peelingi to nie to samo co profesjonalne oczyszczanie na przykład za pomocą kawitacji.
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Kosmetyczka używa specjalnego urządzenia, które dogłębnie oczyszcza skórę. Jest to o wile lepsza alternatywa od czyszczenia manualnego, po którym cera jest mocno zaczerwieniona. Po kawitacji, na przykład następnego dnia podczas naszego weekendu w spa nad morzem, specjalistka nałoży na naszą twarz kwasy o odpowiednio dobranym stężeniu, które powoli złuszczą komórki, które nie zostały usunięte podczas kawitacji. Jest to najlepsza pora, ponieważ zabiegi z kwasami przeprowadza się jedynie w sezonie jesienno- zimowym.
Weekend w spa może być odrodzeniem dla naszego ciała i organizmu, jeżeli zaplanujemy wszechstronnie działające zabiegi. Warto poprosić o ułożenie planu weekendowej pielęgnacji dla nas osobiście, z uwzględnieniem potrzeb i preferencji. Wtedy najlepiej skorzystamy z tego kilkudniowego wyjazdu nad morze.