Zbiorniki przemysłowe – gdzie są wykorzystywane?

Konieczność przechowywania różnorodnych produktów sprawiła, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących specjalistyczne pojemniki. Zapotrzebowanie jest naprawdę duże, a różnorodność potrzeb stale rośnie.

Specjalny typ pojemników to z pewnością te, które wykorzystywane są do przechowywania produktów żrących czy łatwopalnych. W takich przypadkach konstrukcja musi być niezwykle przemyślana, zapewniająca zarówno bezpieczeństwo otoczenia, jak również łatwość dozowania czy opróżniania samego pojemnika.

Przechowywanie substancji żrących i niebezpiecznych

Substancje żrące przechowywane są najczęściej w pojemnikach o kształcie cylindra, który tak naprawdę składa się z dwóch pojemników – jednego włożonego w drugi. Takie pojemniki, zwane również płaszczowymi, doskonale sprawdzają się do przechowywania niebezpiecznych materiałów. Substancja żrąca przechowywana jest w wewnętrznym cylindrze. Zewnętrzny ma za zadanie ochronę otoczenia w przypadku, kiedy wewnętrzna warstwa została by uszkodzona i doszłoby do przecieku. Płaszcz wewnętrzny sprawia, że nie ma konieczności budowania dodatkowych zabezpieczeń, wymaganych przez przepisy, a jednocześnie niezwykle kosztownych.

Sprawdź: producent zbiorników.