Zasady masażu klasycznego

Każdy chce dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Może to osiągnąć dzięki masażowi. W celach profilaktycznych i relaksacyjnych wystarczy jeden zabieg na koniec tygodnia, by zregenerować siły i odzyskać dobre samopoczucie. Jeśli przy jego pomocy chcemy poprawić wygląd, zabiegów potrzeba więcej. Najbardziej uniwersalny jest masaż klasyczny.

Zasady masażu klasycznego

Masaż klasyczny działa nie tylko na ciało, ale także na ducha. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy masowana jest tylko jedna część ciała. Na tym polega fenomen masażu. Zabiegi głównie pobudzają krążenie krwi i limfy, ale dzięki dobremu utlenieniu komórek pozytywnie wpływają także na układ nerwowy.
Organizm człowieka jest układem połączonym. Poprawa jednego elementu pozytywnie wpływa na funkcjonowanie pozostałych. Zresztą działa to także w drugą stronę. Jak zacznie coś szwankować w organizmie, to najczęściej towarzyszą temu również inne dolegliwości.
Pobudzenie krążenia powoduje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, które dzięki temu mogą łatwiej pozbywać się toksyn i oczyszczać. W ten sposób organizm może się łatwiej regenerować i poprawnie funkcjonować.

Jak przebiega zabieg

Najlepsze efekty masaż klasyczny przynosi po serii 10 do 15 zabiegów w regularnych odstępach czasu (codziennie lub co drugi dzień). Zakres i siła zabiegów powinny być stopniowo zwiększane.
Każdy zabieg zaczyna się i kończy delikatnym głaskaniem. Technika ta ma przygotować masowaną część ciała do zabiegu, a potem ją wyciszyć. Podczas zabiegu masażysta używa oliwki, maści lub olejku eterycznego, które gwarantują gładkie przesuwanie rąk po skórze. Następnie wprowadza kolejne techniki. Poza głaskaniem ma do wyboru:

 • ugniatanie,
 • rozcieranie,
 • oklepywanie,
 • wibracje,
 • wałkowanie,
 • roztrząsanie.

Nie wszystkie techniki wykorzystywane są podczas jednego zabiegu, a nawet całej serii. Zależy to przede wszystkim od celu masażu i masowanych okolic.

Wady i zalety masażu klasycznego

O zaletach masażu klasycznego świadczy fakt, że najczęściej wykorzystywany jest w celach leczniczych. Jest jednym z najważniejszych zabiegów rehabilitacyjnych i profilaktycznych. Ma właściwości odprężające i rozluźniające. Niweluje napięcie mięśniowe pozytywnie wpływając na samopoczucie i pracę mięśni. Poprawia krążenie i przewodnictwo nerwowe. Zwalcza ból bez konieczności stosowania środków farmakologicznych. Pozytywnie wpływa na układ kostny zwiększając ciężar i gęstość kości, poprawiając ruchomość stawów i ich elastyczność. Dzięki temu rzadziej będą ulegały urazom. Korzystnie wpływa także na ukrwienie skóry i jej oddychanie.
Masaż klasyczny właściwie wykonany nie ma wad. Istnieją natomiast przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich:

 • żylaki,
 • miażdżyca,
 • nadciśnienie,
 • choroby wirusowe i bakteryjne,
 • nowotwory,
 • ciąża.

Nie wszystkie te schorzenia całkowicie eliminują masaż, ale wymagają konsultacji lekarza i powiadomienia masażysty.
Masaż klasyczny jest doskonałym zabiegiem ujędrniającym ciało. Dzięki niemu możemy także modelować sylwetkę nadając jej zgrabny wygląd.
Klasyczny masaż Warszawa oferuje Medica SPA