Zalety łóżka z drewna

Drewno od wieków jest cenionym materiałem, wykorzystywanym przez człowieka nie tylko do produkcji narzędzi czy przedmiotów codziennego użytku. Drewno przez długo czas stanowiło główny budulec domostw, zapewniało ciepło, było tworzywem miękkim i odpowiednim do obróbki. Współcześnie rola drewna to przede wszystkim wykorzystanie go w budownictwie, stolarstwie oraz dekoratorstwie.

Łóżka drewniane są obecnie jednym z najchętniej kupowanych. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu trwałości tego materiału. Odpowiednio zabezpieczone drewno jest odporne na działanie wilgoci, wnikanie brudu, zarysowania, uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Zanim jednak stolarz zabierze się do tworzenia mebli drewno musi przejść odpowiednią obróbkę. Początkowo konieczne jest wybranie drewna pozbawionego skaz oraz ubytków. Kolejnym krokiem jest odpowiednie dosuszenie drewna – proces ten trwa od kilku dni do kilku tygodni. Dopiero po tym etapie możliwa jest obróbka drewna.

Zabezpieczenie przed uszkodzeniami

Producenci dbają o to, aby drewno było odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniami. W tym celu stosują przede wszystkim lakiery oraz bejce. W przypadku bejc możliwa jest również zmiana naturalnego koloru drewna. Lakiery pozwalają na skuteczne zamknięcie dostępu do wnętrza tworzywa. Dzięki temu drewno nie ciemnienie i na dłużej zachowuje piękny wygląd.

Comments are closed.