Wakacje z pupilem – jak je zaplanować?

Wakacje z pupilem to zapowiedź rewelacyjnie spędzonego czasu, jeśli go dobrze zaplanujesz. Jak to zrobić, by znaleźć atrakcje dla siebie i pupila. O co należy zadbać? Co ze sobą zabrać? O czym należy pamiętać?

Przygotowanie psa na podróż

Zwierzę trzeba należycie przygotować do podróży. Co mamy tutaj na myśli? Przede wszystkim wykonanie wszystkich szczepień – także obowiązkowego szczepienia przeciwko wściekliźnie. Do tego nasz zwierzak powinien być odrobaczony i zabezpieczony przeciwko kleszczom. Jest to absolutna podstawa przed podróżą. Warto zapytać także weterynarza o lek przeciwwymiotny na podróż, niestety wiele psów ma z tym problemy, a dlaczego by nie oszczędzić im cierpienia, jeśli jest taka możliwość?

Kwatera

To po przygotowaniu zdrowotnym psa kolejny ważny punkt na naszej liście. Kwatera powinna być przede wszystkim przyjazna dla zwierząt. Co przez to rozumiemy? Kwaterę, która jest dostosowana do potrzeb zwierząt i w której prócz opłaty za nocleg nie są doliczane dodatkowe kwoty za naszego zwierzaka. Takie zachowanie nie jest bowiem niczym innym jak zwykłym naciąganiem – warto na to szczególnie uważać. By znaleźć idealną kwaterę, warto zainwestować trochę czasu w research. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki Google frazę zawierającą interesujące nas miasto i usługę, której poszukujemy np. kwatera Świnoujście. Potem zostaje nam tylko porównanie ofert. Gdy przeglądamy oferty kwater Świnoujście, zastanówmy się nad naszymi wytycznymi. Co sprawi, że zainwestujemy w tę konkretną kwaterę? Cena, lokalizacja, standard, czy jeszcze coś innego. Gdy to ustalimy, powinno nam być znacznie łatwiej. Nie tylko kwatera Świnoujście jest ważna, ale i zadbanie o waszą rozrywkę.

Spędzanie wolnego czasu

Gdy mamy już kwaterę, czas zastanowić się nad spędzaniem wspólnego czasu z pupilem. Jeśli wakacje spędzamy w jakimkolwiek polskim mieście nad morzem, sprawdźmy listę lokali, które są przyjazne zwierzętom, oraz plażę, na którą możemy iść z naszym czworonogiem. Dzięki temu zaoszczędzimy nieprzyjemnych sytuacji i już od pierwszego dnia będziemy spędzać czas tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Czy to nie idealne?
Oczywiście są takie miejsca, które będziemy chcieli zobaczyć, ale nie będzie możliwości odwiedzenia ich z psem. Nic straconego! W końcu możemy zostawić naszego czworonoga na kilka godzin w hotelowym pokoju, o ile jest on dobrze wychowany. Dzięki temu upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu- pozwiedzamy, a jak wrócimy, będziemy mogli się nacieszyć najlepszym w świecie towarzystwem naszego czworonoga. Należy pamiętać, by taka metoda nie była przez nas nadużywana. Tak gdzie się tylko da, bierzmy ze sobą swojego psa. Dzięki temu aktywniej spędzimy czas. Do tego letni czas sprzyja spędzaniu czasu z psem. W końcu restauracje mają swoje ogródki, a jedzenie pod chmurką, czy spacery to jedne z największych wakacyjnych przyjemności. Warto się nimi nacieszyć, przez ten krótki okres, kiedy to możliwe. Później pozostanie nam tylko czekanie z utęsknieniem do kolejnego urlopu. Do tego czasu będziemy żyć miłymi wspomnieniami.